cars-1547561655.jpg

Başlığı Paylaş

Arabalar, Pixar yapımı, Walt Disney tarafından dağıtımı gerçekleştirilen, 2006'da yayımlanan Amerikan güldürü ve animasyon filmidir.Yönetmenliğini  Joe Ranft’ın üstlendiği Arabalar filmi, ufak yaşta çocukların son derece etkilenmesine yol açmıştır. Şimşek Mcqueen adlı arabanın maceralarını konu alan film, bir çok başarıya da imza atmıştır. Film 3 seriden oluşmuştur ve her serisinde son derece keyifli anlar ve komik diyaloglar kurulmuştur. 

Filmde devamlı bir yarış konusu geçmektedir. Yarışlardan belli sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kalan Mcqueen, arkadaşlarının yardımıyla tekrardan pistlere geri döner.


Filmin diğer serilerinde peşi sıra gelen olaylar konu alınmıştır ve diğer serisinin devamı niteliğindedir. Filmin yönetmeni, yeni bir filmin daha çıkacağının haberini vermiştir. Filmin müziği, Find yourself kendini buldur. Mcqueen’in arkadaşı Mater, ona son derece destek veren çekici araçtır. Chich Hicks, Snotrad, Cerrara ve daha bir çok görsel öge, filmde oyuncu olarak rol almıştır. Filmin ufak çocuklara hitap etmesinden dolayı, ufak kitleler tarafından izlenmiştir.

Ülkemizde de belli başarılara imza atan film, yaklaşık 100 milyon izleyici kitlesine ulaşım sağlamıştır. Filmde anlatılan konuların tümü, çocukların izlemesine uygundur ve herhangi bir kötü öge barındırmaz. 

Yorumlar ( 0 )