Arabanız için En iyi Motor Yağları

En iyi Motor Yağları listesine yorum yaparak diğer kullanıcılarla bilgi paylaşabilirsiniz. Motor yağı, araçlarda motorun çalışan parçaları arasında kaygan bir yağ tabakası meydana getirerek bu sayede sürtünen yüzeylerde aşınma sorununun meydana gelmesini engeller. Buna ek olarak motorun içerisinde yer alan parçaların temizlenmesinde de aktif bir biçimde rol üstlenir. 

Siz de “Arabanız için En iyi Motor Yağları“ listesindeki başlıklardan beğendikleriniz var ise oy vererek üst sıralara taşıyabilirsiniz.

En Kaliteli ve En İyi Motor Yağları Neler?

Motor yağı seçiminde kalite büyük önem taşımakta. Çünkü unutmayın ki arabanızın içerisinden geçen tek sıvı yağ olacak. Bu sıvı tıpkı insanların kan akışına benzer. Nasıl ki kan damalar içerisinde akarak organlara ve vücudumuza katkı veriyorsa, motor yağı da aracınızın motoru içerisinde kayarak genel manada önemli kazanımlar sağlar. Dolayısıyla her zaman doğru motor yağı seçimi yapmaya çalışın.

En iyi motor yağını seçmek adına her zaman aracınızın kılavuzuna başvurmanızı önermekteyiz. Bu kılavuz içerisinde almanız gereken yağın hangi şartları karşılaması gerektiği ayrıntılı bir şekilde yazmaktadır. Eğer elinizde bir kılavuz yoksa da araç modelinizi internet üzerinden aratmak suretiyle kolaylıkla bir kılavuz bulmanız mümkün.

Motor Yağı Seçimi

Bu yazımızda sizler için en bilindik motor yağlarını sıralamaya çalıştık. Bu yağların hepsi son derece kaliteli ve fiyat/performans açısından iyi ürünlerdir. İlgili ürünleri tercih ederek aracınızın bakımınızı sağlamanız mümkün. En iyi motor yağları ile aracınızı ilk günkü gibi taze tutabilirsiniz.

en iyi motor yağları en iyi motor yağı en iyi araba yağı en ucuz motor yağı en iyi araba yağları

1

default.jpg

Castrol

En kaliteli motor yağlarından biri olan Castrol geçmişten bugüne dek en popüler araç motor yağlarından biridir. Maksimum sentetik teknolojisi ile üretilen Castrol motor yağı benzinli ve dizel araç modellerinde güvenle kullanılabilir. Etkin içeriği sayesinde motor kalitesini yükselten Castrol bu sayede düzenli olarak kullanıldığında araç motorunda yüksek performans ve uzun ömür sağlıyor.

Vote

5

2

default.jpg

Mobil 1 

Tam anlamıyla global bir araç yağı türü olan Mobil 1 sahip olduğu eşsiz içeriği sayesinde araç motorunda maksimum düzeyde verimlilik alınmasını sağlar. Muhteşem motor temizleme kuvveti, motorda aşınmaya karşı önlem oluşturması, motor sağlığının korunarak bu sayede uzun ömürlü olması için özel olarak formüle edilen Mobil 1 yağı üstün performanslı sentetik motor yağıdır. Türkiye'de en çok tercih edilen Mobil 1 motor yağı ayrıca pek çok Avrupa ülkesinde de tercih ediliyor.

Vote

2

3

default.jpg

Motul

Sahip olduğu eşsiz özellikler sayesinde araçlarda maksimum oranda performans sunan motul bu sayede 2019 yılının en iyi araç motor yağı seçildi. Benzinli ve dizel motor tiplerinde maksimum dayanıklılık sağlayan motul motor yağı eşsiz formülü sayesinde maksimum düzeyde yakıt tasarrufu da sağlıyor. Motorun tüm parçalarına adeta bir mıknatıs gibi yapışarak sürtünme problemini minimum düzeye düşürüyor. Yüksek motul teknolojisi üzerinden üretilen Motul yağı düzenli olarak kullanıldığında motorun aşınmasını engelleyerek ömrünün uzamasını sağlıyor. Tam sentetik yapısı sayesinde en sıcak ve soğuk hava şartlarında dahi motor sağlığının korunmasına yardımcı oluyor.

Vote

0

4

default.jpg

Gulf

Benzinli ve dizel yapıdaki araçlarda güvenle kullanılan Gulf motor yağı aynı zamanda Suv modelli çok hafif amaçlı ticari araçlarda da kullanılabilir. Yüksek oksitlenme stabilitesi sayesinde motor sistemide tortu ve çamur meydana gelmesinin en aza düşürür ve yağ değişim sürecini yükseltir. Etkili içeriği sayesinde aktif temizleme atıkları, pistonlarda kurum birikimi ve çamur meydana gelmesi gibi problemlerin en aza düşmesini sağlar. Bu sayede motor ömrünün uzamasına destek olur. Gulf motor yağı düşük sıcaklık değerlerinde akışkanlığı sayesinde motor soğuk olması durumunda dahi hızlı bir biçimde aktif olmasını sağlar. 

Vote

0

5

default.jpg

Liqui Moly

Benzinli ve dizel motorlarda güvenle kullanılan en iyi 5 motor yağı listesinde bulunan Ligui Moly sentetik motor yağı maksimum performansı sayesinde araç motorlar sağlığının korunmasını sağlar. Dört mevsim kullanılabilen bu kaliteli motor yağı düzenli olarak kullanıldığında ayrıca yakıt tasarrufu ve egzozda emisyon durumunu en aza düşürür.";"En İyi Motor Yağları"

Vote

0
Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )

Editörün Seçimi
default.jpg

Castrol

En kaliteli motor yağlarından biri olan Castrol geçmişten bugüne dek en popüler araç motor yağlarından biridir. Maksimum sentetik teknolojisi ile üretilen Castrol motor yağı benzinli ve dizel araç modellerinde güvenle kullanılabilir. Etkin içeriği sayesinde motor kalitesini yükselten Castrol bu sayede düzenli olarak kullanıldığında araç motorunda yüksek performans ve uzun ömür sağlıyor.

Benzer Listeler