araç-1560346293.jpg

Araç Tercihinizi Doğru Yapın

Melike Güney 12 Haziran 2019

Başlığı Paylaş

İyi bir tatil için en önemli ipuçlarından biri de doğru yolculuk tercihidir. Gittiğiniz şehir ya da bölgeye uygun bir ulaşım aracı tercih etmeniz doğru olacaktır. Ülke içindeki tatillerde bölgenin uzaklığı ve ulaşım olanaklarına göre kara, deniz ya da hava yolu alternatiflerini seçebilirsiniz fakat sizin için en doğrusuna karar vermenizde fayda var.

Bulunduğunuz şehirden oldukça uzak bir tatil beldesine giderken kara trafiği çekmeniz, zaman ve güç kaybetmenize neden olacaktır. Bunun yerine 1-2 saatlik uçak yolculuklarını tercih edebilirsiniz. Uçak yolculuklarının kara yolculuğuna göre daha fazla bütçeye ihtiyaç duyması yanılgısı büyük bir yanlış. Ayrıca bazı ipuçları sayesinde tatil planınızı yaparken en düşük fiyatlarla uçak bileti de satın alabilirsiniz. 

Birçok hava yolunun yaptığı kampanya indirimlerinden faydalanabilir, hafta sonu yerine hafta içi yolculuk yapmayı seçerek hafta sonuna has yüksek bilet fiyatlarından kurtulabilirsiniz. Erken rezervasyon ve erken satın alınan biletlerin dönem içinde satın alınanlara oranla daha düşük fiyatlı olduğu bilinir. 

Siz de tatil planınızı erkenden yapıp biletlerinizi hemen alarak kara yolculuğundan çok daha düşük bir bütçeyle uçak yolculuğu yapabilir, zahmetli bir yolculuktan kurtulabilirsiniz. Ayrıca gidiş- dönüş şeklinde satın alınan biletler de tek yön biletlere göre daha indirimli olabilir; bizden söylemesi.

Yorumlar ( 0 )