evitopla-1560345873.jpg

Arkanızda Ne Bıraktığınızdan Emin Olun

Melike Güney 12 Haziran 2019

Başlığı Paylaş

İyi bir tatil geçirmek için nereye gideceğiniz ya da orada ne yapacağınızın yanı sıra arkanızda ne bırakacağınız da çok önemlidir. Özellikle evhamlı insanlar çok iyi bilirler; bir yere giderken evi kimsesiz bırakmak zahmetli ve düşündürücü bir iştir. Hatta öyle ki tatili zehir bile edebilir. Bu nedenle evinizde bazı önlemler almanız yararınıza olacaktır.

Elektrik, su, doğal gaz gibi şeyleri tamamen kapatmayı, evinizdeki prizleri, pencere ve kapıları çıkarken kontrol etmeyi unutmayın. Eğer fazla evhamlıysanız ve ne yapıp yapmadığınızdan emin olamıyorsanız; evden çıkarken yapmanız gerekenlerin bir listesini oluşturmanız ve yaptıkça listedeki maddelere bir işaret koymanız da size yardımcı olacaktır. 

Ayrıca bir yakınınıza bırakacağınız yedek anahtar, aksi durumlar ya da beklenmeyen kazalar için gerekli olabilir. Evcil hayvanınız ya da bitkileriniz varsa; sizin tatilde olduğunuz süre içinde onları emanet edebileceğiniz bir yakınınızı ya da hayvanlara özel konaklama imkanlarını göz önünde bulundurmanız da iyi bir tatil için hiçbir engeliniz kalmamasını sağlayacaktır.

Yorumlar ( 0 )