audiA8-1552649889.jpg

Başlığı Paylaş

Audi ailesinin Long üyesi olan A8, göz alıcı tasarımı ile dikkatleri üzerinde toplayan bir araçtır. Audi’nin QUATTRO sınıfına ait olan bu araç, 0 kilometreden 100 kilometreye yaklaşık 4.9 saniyede ulaşım sağlıyor. Son derece performans aracı olmasından ötürü, maksimum 250 kilometre hıza ulaşabiliyor. 4.2 litre 385 beygirlik dizel motoru ve 8 ileri triptonik 4 çeker şanzımanı ile, oldukça kaliteli bir araçtır. Turbo kompresör / Intercooler teknolojisini turbin olarak kullanımıştır ve kısa sürede istenilen hız seviyesine ulaşım sağlamaktadır.

Aracın üretimine 2013 yılında başlanmıştır ve günümüze ulaşana kadar bir çok değişime uğramıştır. Kusursuz dijital ön paneli, sürücünün rahat edebilmesi için tasarlanmış. 82 litrelik yakıt deposunun olması, aracın uzun yol yapmak için ideal bir araç olduğunu gösteriyor. 520 litre bagaj hacmi de, geniş aileler için ayrıcalık bir özelliktir. Araçla şehir içi kullanımı durumunda, 100 kilometrede 9.5 litre, şehir dışı kullanımında 6.2 litre yakıt tüketimi olacaktır. Ortalama yakıt tüketimi ise, 100 kilometrede 7.5 litre olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca araçta 8 adet silindir vardır ve en zor yollarda bile kaliteli bir sürüş olacaktır. Araç oldukça geniş olmasıyla beraber, aynı zamanda da tasarruflu bir araçtır.

Yorumlar ( 0 )