aydin-1549889012.jpg

Aydın

Aslı Baran

Başlığı Paylaş

Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın, Heredot tarafından “En güzel gökyüzünün altı ve en güzel iklimin bulunduğu yer” olarak tanımlanmıştır. Ege Denizi ile kıyısı bulunan şehir, Didim ve Kuşadası gibi önemli turizm merkezlerini barındırır. Didim, mavi ile yeşilin iç içe geçtiği muhteşem doğası ile görenleri hayran bırakan bir tatil beldesidir.


Sadece doğal güzelliği ile değil tarihi mirası ile de turistlerin ilgisini çeken bölgede bulunan tarihi eserler ve Altınkum plajı bölgeye olan ilgiyi canlı tutmaktadır. 500 metre olan Altınkum plajı, sadece yerli değil yabancı turistlerin de tercih ettiği bir plajdır. Didim’e 20 km uzaklıktaki Akbük plajı orman ile denizin buluştuğu, sessiz ve sakin yerleşimi, tertemiz denizi ve muhteşem havası ile tatilcilere dinlenme, stresten uzaklaşma ve rahatlama imkanı sunuyor. 


Aydın iline bağlı Kuşadası da tatilcilerin rağbet gösterdiği, doğal ve tarihi güzelliği ile ilgi gören bir tatil yöresidir. 20 km kıyı şeridine sahip olan ilçede Güzelçamlı, Davutlar... gibi merkezler turistlerin yoğun olarak bulunduğu merkezlerdir. Papaz Plajı, Yılancı Burnu Plajı, Uzun Plaj, Kadınlar Denizi, Kuştur Plajı, Pamucak Plajı, Sevgi Plajı ilçenin deniz ve kumun tadını çıkarabileceğiniz en güzel plajlarıdır. Kuşadası’na yolu düşenler Kuşadası Milli Parkı’nı mutlaka gezmelidir.

Yorumlar ( 0 )