Bebekler için en iyi mama takviye markaları

En iyi mama takviye markaları listesine yorum yaparak diğer kullanıcılarla bilgi paylaşabilirsiniz. Hadi gelin en iyi mama takviyesini seçelim. Bebeklerin sağlıklı bir gelişim gösterebilmesi için en az 2 yaşına kadar anne sütü ile beslenmesi gerekiyor. Bazı durumlarda anne sütünün yetersiz gelmesi ya da bebeğin süt emmeyi bırakması, takviye besinlerin araştırılmasına neden oluyor. Bebekler için geliştirilen mamalar, doğumdan itibaren kullanılabilmekte olup ana gıda maddesi olarak gösterilebiliyor. Anne ve babalar, bebekleri için alacakları bebek mamalarının en iyi standartlarda üretilmesini isterler. Bizlerde bu yazımız içerisinde gerek ülkemizde gerekse dünya üzerinde en iyi bebek mama firmaları ve ürünleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bebekler için en iyi mama takviye markaları listesindeki başlıklardan beğendikleriniz var ise oy vererek üst sıralara taşıyabilirsiniz.

En İyi ve Kaliteli Mama Takviye Markaları Neler?

Unutmayın ki bebeklerin küçük yaşlarında aldıkları her besin direkt olarak vücutlarına enjekte olmakta. Bebeklerin bünyelerinde barındırdıkları genç hücreler de aldıkları her besini emmekte ve reaksiyon olarak göstermekte. Bu bağlamda bebeğinize küçükken zararlı besinler verirseniz haliyle ortaya iyi bir gelişim çıkmayacaktır. Aynı zamanda bu durum mamalar için de geçerlidir.

Piyasada birçok mama çeşidi mevcut. Fakat bu mamaların sağlıktan ziyade bebeklerin seveceği tarzlarda yapıldığını görmekteyiz. Örneğin çoğu mama içerilerinde barındırdıkları yoğun şeker ya da tatlandırıcı ile birlikte bebeklerin çok hoşuna gidiyor. Ancak yoğun şeker ve tatlandırıcının son derece zararlı olduğu da aşikar. İşte bu noktada seçiminizi kaliteli mama takviye markalarından yapmanız şart.

Kaliteli Mama Takviyeleri

Eğer siz de kaliteli markalar aramaktaysanız listemize bakabilirsiniz. Listemizdeki markaların tamamı piyasada bulunan en iyi alternatiflerdendir. Böylece bebeğinizi sağlıklı beslediğinizi düşünürken sağlıksız beslemeniz olanaksız olur. Ancak kaliteli mamalar sayesinde bebeğinize daha iyi bir gelişim süreci sunmanız mümkün. En iyi mama takviye markaları aşağıda.

bebek mama takviyesi en iyi mama takviyesi en iyi bebek maması en iyi mamalar en iyi bebek gıdaları

1

aptamil-1594462551.jpg

Aptamil- Aptamil Prosyneo

Aptamil (en iyi bebek mamaları) 8 vitamin, 8 mineral ve balık yağı ile içeriği zenginleştirilmiş olup, dünya üzerindeki en iyi mama olarak gösteriliyor. İçeriğinde Omega 3, Omega 6, Nükleotit ve taurin gibi besinler bulunduran bu mama, aynı zamanda etkisi kanıtlanmış prebiyotik lifler içeriyor ve bu lifler bebeklerin bağışıklık sistemini destekliyor. Aptamil, ilave şeker içermiyor. Anne sütünde olduğu gibi sadece laktoz içeriğine sahip. Nişasta ve maltodekstrin gibi karbonhidratlar içermeden üretilen bu mama, besleyici gücü yüksek olması ile ön plana çıkıyor.Aptamil'in bir diğer bebek maması Aptamil Prosyneo'nun da içeriğinde; prebiyotik lifler ve anne sütünde bulunan bir probiyotik çeşidi olan bifidobakterium breve M16-V bulunuyor. Bu içer

Vote

16

2

default.jpg

Hero Baby

Hero Baby[/caption] Televizyon ve radyolarda sıklıkla adını duymaya alışık olduğunuz Hero Baby, en iyi mama üreticileri arasında yer alıyor. Bebek sütü kategorisi içerisinde yer alan bu mama içeriğinde nükleotit, Omega 3, Omega 6 gibi yağ asitleri barındırırken aynı zamanda Probiyotik takviyesinde de bulunuyor. Probiyotik özelliği sayesinde geceleri daha rahat uyuyan bebekler, sindirimlerinde meydana gelen düzenlemeler ile daha rahat bir gün ve gece geçirebiliyor.

Vote

15

3

bebelac1-1596540307.jpg

Bebelac- Bebelac Gold

Bebelac (en iyi bebek gıda takviyeleri)  yeni doğan bebekler için hazırlanmış olan Bebelac, birçok kişiye göre en iyi mama olarak gösteriliyor. İçeriğinde demir, omega-3, omega-6, protein, kalsiyum, folik asit, vitamin, mineral, prebiyotik lif, balık yağı, nükleotit ve taurin buluyor. Demir içeriği ile bilişsel gelişimi destekleyen bu mama, bebeklerin doğumlarından itibaren kullanabilecekleri şekilde hazırlanmış. Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz bir diğer Bebelac ürünü Bebelac Gold ise fermantasyon teknolojisi ile üretilmiştir. Bebelac Gold, fermente edilmiş yoğurda ve kefire benzer bir mayalama sürecine sahiptir. Fermente içeriği sayesinde sindirime yardımcı olur, gaz ve kabızlık gibi sindirim sorunlarına neden olmaz. Şeker içermez. İç

Vote

11

4

default.jpg

Hipp

Hipp[/caption] İçeriğinde bulunan maddelerden ötürü tamamen organik bir bebek maması olarak adlandırılan Hipp, organik süt ile üretilmesinden dolayı birçok anne ve babanın tercihi içerisinde yer alıyor. İçeriğinde kesinlikle gluten ve ilave şeker barındırmayan bu ürün, bebeklerde göz ve sinir sistemini geliştirecek Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerinden üretilmektedir. Sadece yağ asidi ilavesi bulunan Hipp, hiçbir şekilde başka bir ürün ya da besin lavesine sahip değildir.

Vote

8

5

default.jpg

Similac

Similac[/caption] Bebelac gibi aynı şekilde yeni doğan bebeklerin tüketimleri için geliştirilen Similac, alternatif listeler arasında en iyi mama olarak gösteriliyor. İçeriğinde B12, C, D, E, K vitaminleri bulunduran bu mam, probiyotik takviyesi ile beraber bebeklerin rahat bir sindirim sistemine sahip olmalarını sağlıyor. Aynı zamanda Nükleotit takviyesi, Laktoz ve Oligosakkarit'de bulunan Similac içeriğinde kesinlikle palmiye yağı bulundurmadığını ifade ediyor.  

Vote

3

6

default.jpg

Humana

Humana[/caption] Bebek sütü içerisinde yer almasına karşın en iyi mama sınıfı içerisinde yer alan Humana, İçeriğinde Galaktı, Oligosakkarit, Nükleotit, Omega 3 ve Omega 6 gibi besinler barındırmaktadır. Diğer mamalara göre içerisinde kullanılabilir karbonhidrat olarak sadece laktoz barındırmaktadır. 350 gram halinde toz paketler ile satılan bu mama, ortalama olarak 100 ml'lik 25 biberon mama çıkarabilmektedir.  

Vote

3

7

default.jpg

Golden Goat

 Listemiz içerisinde en iyi mama ürünleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Liste içerisinde yer alan ürünlerden tamamen farklı olarak karşımıza çıkan Golden Goat, keçi sütünden üretilmesinden dolayı ön plana çıkıyor. İçeriğinde Omega 3, Omega 6 ve protein gibi besin maddeleri bulunan bu mama, inek sütüne oranla bebeklere daha iyi geldiği ifade ediliyor. İçeriğinde inek sütlerine bakıldığında daha fazla yağ asidi bulunan by mama, sindirim konusunda bebekleri oldukça iyi bir şekilde rahatlatabiliyor.";"En iyi Bebek Mamaları (En İyi 7 Bebek Maması Markası)

Vote

0
Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )

Editörün Seçimi
default.jpg

Hero Baby

Hero Baby Televizyon ve radyolarda sıklıkla adını duymaya alışık olduğunuz Hero Baby, en iyi mama üreticileri arasında yer alıyor. Bebek sütü kategorisi içerisinde yer alan bu mama içeriğinde nükleotit, Omega 3, Omega 6 gibi yağ asitleri barındırırken aynı zamanda Probiyotik takviyesinde de bulunuyor. Probiyotik özelliği sayesinde geceleri daha rahat uyuyan bebekler, sindirimlerinde meydana gelen düzenlemeler ile daha rahat bir gün ve gece geçirebiliyor.

Benzer Listeler