berlin-1557499057.jpg

Berlin - Gece Hayatı

Aslı Baran

Başlığı Paylaş

Hafta sonları günün her saati çalışan metrosu ile Berlin, gece hayatında da oldukça önemli bir yere sahip. Nerede olursanız olun metroları ile kolayca gece kulüplerinde eğlenip, otelinize hızlı bir şekilde geri dönebiliyorsunuz.

Son yıllarda daha çok turist çeken şehrin en öenmli nedenlerinden biri gece hayatındaki renkli ve eğlenceli kulüpler. Berghain, devasa büyüklükteki binasıyla Berlin’de en çok tercih edilen kulüplerden biri. İçeri girmek biraz zordur ve kaprisli bodyguard’lar ile karşılaşmanız olası bir durumdur. Dünya genelinde bir üne sahip olan kulübe giriş 14 dolardır. Türklerin çoğunlukla yaşadığı Kreuzberg’de yer alan Watergate, daha çok tekno ve house müzik dinleyenler tarafından tercih edilmektedir. 

Nehir manzaralı güzel bir terası bulunan mekanda iddialı bir disko bulunmakta. 23:59’dan sonra bu mekana giriş 6 dolardır. 15 yıldır Berlin’de ki gece hayatının gözde Kulüplerinden olan Cookies, 6 kere yer değiştirmesiyle dikkat çekmektedir. Mekan sunduğu vejeteryan ürünleri ile de ün kazanmıştır. Sabah 6’ya kadar hareketli bir dans pistine sahip mekâna giriş ise 8 Euro’dur.

Yorumlar ( 0 )