big_hero_6_finale_-1566940858.jpg

Big Hero 6 / 6 Süper Kahraman (2014)

Aslı Baran

Başlığı Paylaş

Hiro Hamada adlı bir çocuğun savaş robotu yapıp Yama ile dövüş yapmasıyla olaylar başlar. Abisi Tadashi Hamada’nın motorsikleti ile kaçarlar. Tadashi, Hiro’yu kendi okuduğu üniversiteye götürür ve arkadaşları ile tanıştırır. İsimleri; Go Go, Ballı Limon, Fred ve Wasabi’dir. Ayrıca abisinin yaptığı Baymax adlı sağlık robotu ile tanışır. Hiro, üniversiteyi çok beğenip katılmak ister. Abisine yaşının yetip yetmeyeceğini sorar. Abisi ona yaşının önemli olmadığını, öğrenci seçme yarışmasında insanları etkileyebilecek şeyler yaparsa kazanabileceğini söyler. Hiro, çok çalışıp mikrobotlarını tasarlar. Bunu sunar, ve üniversiteye kabul edilir. Bir süre sonra çıkan yangın yüzünden abisi Tadashi, profesör Callaghan’ı kurtarmak için içeri girer ve o anda patlama olur. Tadashi hayatını kaybeder. Hiro, Baymax ve abisinin arkadaşı olan Fred’in malikanesine giderler ve birilerinin gizlice mikroçip ürettiğini görürler. Baymax’e zırh yapıp geri dönerler ve mikroçipleri yöneten kişinin profesör Callaghan olduğunu öğrenip arkadaşları ile profesör Callaghan’dan intikam alırlar.


Big Hero 6 / 6 Süper Kahraman (2014) Fragmanı


Big Hero 6 / 6 Süper Kahraman (2014) Film Konusu

Oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Hamada kendisini bir anda bir suç örgütünün içinde bulacaktır. Kötü adamların amacı yüksek teknolojili “San Fransokyo” kentini yerle bir etmektir. En yakın arkadaşı Baymax ‘ın yardımıyla Hiro, şehri kurtarmak için oluşturulan gönüllüler ordusuna katılır. Onları Hiro'nun diğer arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır:  Hiro gibi macera bağımlısı olan Gogo Tamaga, oldukça düzenli, sistemli ve sevimli Wasabi No-Ginger, kimya konusunda uzmanlaşmış Honey Lemon ve fanatik Fred. Disney’in yapımcılığını üstlendiği aile animasyonunda yönetmenler animasyonun mutfağından gelen ödüllü isimler olan Don Hall ve Chris Williams ikilisi.


Big Hero 6 / 6 Süper Kahraman (2014) Film Bilgileri

Vizyon Tarihi: 16 Ocak 2015

Tür: Macera, Animasyon, Aile

IMDb: 8

Rotten Tomatoes: %97

Yönetmen: Don Hall, Chris Williams (II)

Oyuncular:  Ryan Potter, Scott Adsit, Jamie Chung

Big Hero 6 / 6 Süper Kahraman (2014), Big Hero 6 / 6 Süper Kahraman (2014) izle, Big Hero 6 / 6 Süper Kahraman (2014) filmi, big hero animasyon, animasyon film, en iyi animasyon filmler
Yorumlar ( 0 )