borat-1547559989.jpg

Borat

Aslı Baran 15 Ocak 2019

Başlığı Paylaş

2006 yılında vizyona giren Borat, 7.8’lik IMDB puanıyla listemizde 9. Sırada yer almaktadır. Filmin yönetmenliğini Larry Charles üstlenmiştir ve başrollerini Sacha Baron Cohen, Pamela Anderson, Ken Davitian gibi önemli isimler paylamıştır. 18 milyon dolarlık bütçesiyle, adeta hafızamalarıza kazınmıştır.

En başarılı komedi filmleri arasında yer alan Borat, Kazakistan’ın önemli televizyon kanalında muhabirlik yapan Borat Sagdiev, aynı zamanda ülkesinde en önemli kişilerdendir. Kazakistan hükümeti tarafından Amerikan halkının yaşam alışkanlıkları ile ilgili belgesel çekmesi için gönderilmiştir. Daha sonra Pamela Anderson’a aşık olan Borat’ın tek isteği, onunla evlenmektir. Borat’ın Amerika’da yaşadığı olaylar ve eğlenceli dakikalar, filmin ön plana çıkmasına yardımcı olmuştur.

Her türlü izleyici kitlesine hitap eden Borat, İbranice, Lehçe, Ermenice ve Rumence gibi dillerden yayınlanmıştır. Son derece başarılı bir komedi filmi olan Borat, boş zamanlarında kalabalık gruplarla izlenecek en iyi komedi filmidir. Filmde yer alan ögeler, tamamen dikakt çekici mesajlar üzerine kurulmuştur. Pamela Anderson ve Baron Cahon’un ustalık gösteren oyunculukları, filmin eşsiz bir komedi türü olmasını sağlamıştır. Mokümanter özelliği de taşıyan Borat, 1 Aralık tarihinde Türkiye’de vizyona girmiştir. Türkiye’de 5 milyonluk izleyici kitlesine ulaşmıştır ve başarısını bir kez daha kanıtlamıştır. 

Yorumlar ( 0 )