buz-devri-1547561486.jpg

Buz Devri - Ice Age

Aslı Baran 15 Ocak 2019

Başlığı Paylaş

2002 yılında ilk defa vizyona giren Buz Devri filminin yönetmenliğini, Chris Wedge üstlenmiştir. Blue Sky stüdyolarında çekilmiştir ve en başarılı 3D animasyon filmidir. Filmin ana konusu, bir grup hayvanın başından geçen maceralardır. Soğuk kıtalarda birleşen bu grup, farklı alanlardan gelmişlerdir. Grubun lideri Fred, oldukça asabi bir hayvandır.

Ardından gruba katılan Diego, grubu kötülüklerden koruyan kaplandır. Grubun eğlence kaynağı olan Sid, ailesini kaybetmiş olan bir hayvandır. Filmin ilk serisi, bebeği kurtarmak ve ailesine teslim etmek için geçen maceraları konu almıştır. Diğer serilerinde grubun lideri olan Fred evlenmiştir ve bir de ufak kızı olmuştur. Daha sonra 2 adet sincap gruba katılmıştır ve aile, iyice genişlemiştir. 

Filmin diğer serilerinde, buzulların erimesi ve göç etmelerinden dolayı gelişen olayları anlatmaktadır. Son derece fantastik bir kurgu üzerine kurulan film, geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Sid’in ilginç tavırları ve Fred’in kızının bağımsız kişiliği, ilginç olayların gelişmesini sağlamıştır. Filmde yer alan konular, her yaşta insanın ilgisini çekmiştir. Her bir serisi ayrı keyifli olan Buz Devri, Scrat adında bir sincabın da maceralarını anlatmıştır. Filmin her serisinde fındığa ulaşmaya çalışan Scrat, fındığı almak için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. 

Yorumlar ( 0 )