california-1559207810.jpg

Californian

Melike Güney 30 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Bu kedilerin en dikkat çekici özellikleri diğer kedilerden daha zeki bir görünüme sahip olmalarıdır. Bu kediler anlayışlı ve son derece duyarlı bir yapıya sahiptir. Oyuncu ve aynı zamanda atletik bir yapıları vardır. Bu kedilerin son derece heybetli bir görünümleri vardır. Bu halleriyle bir kaplanı andırırlar. Keskin bakışları ile insanı ürkütseler de aslında uyumlu ve sevecen bir kedi cinsidir.

Bakışları isyankardır. Çene yapıları dolgun ve ağız yapıları güçlüdür. Kulakları dik ve yuvarlak yapıdadır. Bu kediler çok fazla bakım ihtiyacı hissettirmezler. Haftada bir kere bu kedileri fırçalamanız yeterlidir. Renkleri kömür, gümüş, kahverengi, kızıl olabilir. Bu kedilerin gözleri badem şeklindedir. Soğuk yapıları ile dikkat çekerler. Heykel gibi duruşları insanı ürkütebilir. 

Orta boyda beden yapısına sahiptirler. Avcılık yapıları son derece gelişmiştir. Bu açıdan bacakları son derece kaslı bir yapıdadır. Ön bacakları arka bacaklarına bakarak daha fazla gelişmiş yapıdadır. Kuyruk kısımları kalın, aynı zamanda dolgun ve uzun yapıdadır. 

Tüyleri kadife gibidir. Karın ve kuyruk kısımlarındaki tüyler vücutlarını diğer kısımlarındaki tüylere nazaran daha uzundur. Tüylerinin sağlıklı görünmesi için düzenli olarak hafif dokunuşlarla tüylerini fırçalayabilirsiniz. Böylece tüyleri daha canlı ve parlak görünecek ve çok daha sağlıklı olacaktır.

Yorumlar ( 0 )