çocuklu-1560346874.jpg

Çocuklu Tatillerde Ekstra Dikkatli Olun

Melike Güney

Başlığı Paylaş

Çocuklu tatiller diğerlerine göre ekstra özen ve önlem gerektiren tatillerdir. Çocuklarınızla birlikte tatile çıkıyorsanız, onlar için ihtiyacınız olabilecek her şeyi yanınızda götürmekle işe başlayabilirsiniz. 

Tatile gittiğinizde, çocukların tatillerde en sık rastladığı durumlardan biri olan ishal ya da güneş yanıkları gibi rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. Bu durum moralinizi bozmasın. Otelin revirinden ya da en yakın hastaneden yardım alarak tatilinizi en iyi şekilde atlatmaya bakmaya çalışın. 

Havuz ve denizde mikrop kapabilen çocuklar için ihtiyacınız olabilecek ilaç, krem ya da losyonları yanınızda götürebilir, çocukların denize girdiği ve güneş altında bulunduğu saatleri doğru ayarlayabilirsiniz. Özellikle 10-15 arasında çocukların güneş altında olmamasını sağlamanız, beklenmedik güneş yanıkları ve hassas çocuk cildinin zarar görmemesi için doğru olacaktır; unutmayın. Diğer zamanlarda da çocuklara özel güneş koruyucu ürünler kullanarak zarar görmelerine engel olabilirsiniz. 

Çocuklar, ani bölge ve şehir değişikliklerinden daha fazla etkilenebilirler. Uykusuzluk, huzursuzluk gibi sorunları engellemek adına onlar için kendilerini rahat hissedebilecekleri oyuncak, aksesuar ya da eşyaları getirebilirsiniz. Otel yiyecekleri midelerine ağır gelirse, çocuklarınız için tercih edebileceğiniz yiyeceklerin bulunduğu lokasyonları öğrenerek ve bol su içmelerini sağlayarak sorunların önüne geçebilirsiniz.

Yorumlar ( 0 )