v065cssvidh01-1320x743-1559305660.jpg

Counter Strike:Global Offensive - CS:GO

Aydın Mert

Counter Strike G.O diğer online oyunlara nazaran yeni sayılan bir oyundur. 2012 yılında, Valve ve Hidden Path Entertainment adındaki geliştiricileri tarafından yayımlanmıştır. Birçok platform üzerinde oynanabilen Counter Strike G.O, Steam tarafından paralı bir şekilde satışa açıktır. Oyunun amacı önceki serilerinde olduğu gibi saldırı ve nişancılık üzerine kuruludur. Oyunun belirli birkaç modu vardır ve bu modların çoğunda iki düşman taraf yer almaktadır. İki taraftan birinde yer alan oyuncu karşı taraftaki diğer oyuncuları öldürerek oyunu kazanmaya çalışmaktadır. Aslında bir takım oyunu gibi gözüken fakat bireysel olarak başarı performansına göre rütbe sistemi uygulanan bir oyundur. Ayrıca Counter Strike G.O oyunun skin özelliği bulunmaktadır. Kullanılan silahlar için birçok skin vardır ve bu skinler para karşılığı alınmaktadır. Bazı skinler binlerce liralar etmektedir. Bu yönüyle de kullanıcıları için yepyeni bir zevk yaşatmaktadır. Her yıl düzenli olarak Counter Strike G.O turnuvaları düzenlenmektedir ve bu turnuvalardan bazıları ülkeler arası şeklindedir. Counter Strike G.O dünya üzerinde 20 milyon üzerinde kullanıcıya sahiptir. 

Yıllardır Counter strike oynayan bir insan olarak hala heyecanından birşey kaybetmediğimi söylemem gerekir. Bunda en önemli etken online arkadaşlarınızla oynayabilmenizdir. En iyi oyunculardan kurulu takımınız olsa da doğru taktikler yapamazsanız rakibiniz size alt edebilir. Her haritanın farklı stratejileri vardır bunları çok iyi bilmek gerekir.


CS GO Oyun Modları:

Rekabetçi: 5v5 oynanılır. Her round başı oyunculara belirli bir miktar para verilir. En çok oynanılan moddur. Maç kazanarak rank atlayabilir veyahut kaybederek düşülebilir. Oyuncular sahip oldukları rank’a göre eşleştirilir.

Silah Yarışı: Öldükten sonra hemen yeniden canlanırsınız. Ölüm maçı gibidir fakat kullanacağınız silahı seçemezsiniz. Düşman öldürdükçe yeni silah verilir. Son seviye altın bıçaktır ve altın bıçak ile düşman öldüren kişi oyunu kazanır.

Yıkım: Silah sistemi Silah Yarışı moduna benzer fakat ölüm maçı gibi anında yeniden canlanma yoktur. Rakibi öldürünce bir üst silaha geçersiniz. 11 Round alan takım oyunu kazanır.

Ölüm Maçı: Öldüğünüz gibi yeniden doğarsınız. İstediğiniz silah ile oynayabilirsiniz. 10 Dakika içinde en çok puan yapan oyunun galibi olur.

Battle Royale Modu: Bu mod yeni eklendi. Pubg, Apex legend tarzında kendine özgü haritada oynadığınız bir bölüm. İster tek başınıza ister takım arkadaşlarınızla silahsız olarak helikopterden iniyorsunuz. Belli yerlere gizlenmiş silahları, cephaneleri, zırhları, bombaları alıp rakiplerinizi yoketmeye çalışıyorsunuz. Bu moddaki diğer bir önemli özellik haritanın daralması ve belli süreler içinde daralan alanın içinde olmanız gerekmektedir. Sona kalan kazanır bunu da unutmamak lazım.


Counter Strike Ranklar

Oyunu satın aldığınızda, rekabetçi girebilmeniz için öncelikle Private Rank ınızın 3. Seviye olması lazım. Bu seviyeye ulaşmak için de oyunun basit eğlence, ölüm maçı, yıkım modlarını oynayabilirsiniz. Oynadığınız her maç sonu skorunuza yani yaptığınız asist ve öldürmelerinize bağlı olarak xp kazanırsınız. Rekabetçi modunda ise skorunuz ve kazandığınız round sayısı kazanacağınız xp yi belirler.

Son çıkan güncellemelerle bu rank ücretli olarak satılmaktadır. 


Yorumlar ( 0 )