doğa koleji-1559120974.jpg

Doğa Koleji

Aslı Baran 29 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Doğa Koleji kurulduğu 2002 yılından bu yana kalitesini artırarak büyüme vizyonunu hayata geçirmek için hiç durmadan çalışmaktadır. 2016 yılı itibariyle Türkiye genelinde 106 eğitim noktası oluşturmayı başarmıştır. Doğa Koleji ayrıcalıklı eğitimi çok daha fazla kampüsle tüm Türkiye’ye ulaştırmak, güçlü ve Türkiye’nin geleceğini aydınlatacak bireyleri yetiştirmek felsefesi ile yola çıkmış bir kurum.

Ezberden öte özümseyerek öğrenen, kendini bilgiyle doldurmak yerine bilgiyi kullanan, yalnızca testlerde değil, okullar arası kültür, sanat, spor, bilim gibi her dalla ilgili çalışmalarda başarılı olan, birikimi yüksek, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen, uluslararası bir vizyona sahip, yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık, bilimsel çalışmalar yürütebilecek seviyede yabancı dil bilgisi olan, geleceğin aydınlık liderleri olacak bireyler yetiştirmek kurumsal misyonu olarak karşımıza çıkıyor. 

Toplam kapasitesi 1100 öğrenci olan kampüste kapalı yüzme havuzu, spor salonları, fen, biyoloji, kimya laboratuvarları, resim, müzik atölyeleri, her yaş kademesine hitap eden kütüphaneler, sanat sokağı ve teknoloji derslikleri gibi öğrencilerin gelişimini etkileyen birçok olanağı barındırıyor. Ayrıca okulun öğrenciler ile almış olduğu birçok ödülü de bulunmaktadır.

Yorumlar ( 0 )