çanta-1560346229.jpg

Doğru Çanta ya da Bavulu Seçin

Melike Güney 12 Haziran 2019

Başlığı Paylaş

Hemen hemen herkes hayatının bir döneminde şunu yaşamıştır: Tatile giderken gereğinden fazla eşya alıp kocaman bavulları yanında taşımışken içinden sadece birkaç tanesini kullanıp geri dönmek! Sonunun bu olacağını bile bile gereğinden fazla kıyafet ya da kullanışsız eşya alarak kendinize fazladan yük oluşturmaktan kaçınmaya çalışın.

Belki giyerim diyerek aldığınız fazladan birkaç kıyafet, İhtiyacım olursa diyerek bavulunuza tıktığınız bir dergi ya da aksesuar fazla yer kaplayabilir ya da daha önemli eşyaları yanınıza almanıza engel olabilir. Kıyafet, aksesuar, ayakkabı gibi eşyaları bavulunuza yerleştirirken bunları 2-3 seferden fazla kullanıp kullanmayacağınızı kendinize sormakla işe başlayın. Eğer sadece bir kez kullanabileceğiniz gereksiz bir eşyaysa, kalabalık ve ağırlık yapmasına engel olun. 

Bavulunuzu hazırlarken kozmetik ürünleri, deniz kenarında kullanılacak ürünler ya da aksesuarlar gibi kategoriler oluşturarak her kategorideki ürünleri ayrı ayrı poşet ya da kılıflara yerleştirebilirsiniz. İlaçlar, güneş koruyucu ürünler, kişisel eşyalar gibi önemli ve unutulmaması gereken şeyleri listenizin en başına alarak bavulunuza ya da çantanıza önceden koyabilirsiniz. 

Çocuklarla gidilen tatillerde yedek kıyafet ve eşyaları almayı da ihmal etmeyin.

Yorumlar ( 0 )