Dragon-Ball-Z-Budokai-Tenkaichi-3-1556110788.jpg

Dragon Ball Z

Aydın Mert 24 Nisan 2019

Başlığı Paylaş

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3, Bandai, Atari ve Spike firmaları tarafından geliştirilmiştir. Oyunun yayımcısı ise Atari ‘dir. Playstation 2 ve Nintendo Wii platformlarında olmak üzere 2007 yılında piyasaya sürülmüştür. Dragon Ball Z aynı zamanda yaklaşık 7 yıl boyunca devam etmiş olan bir anime dizisidir. Oyun içerisinde çizgi filmde bulunan arenaların neredeyse hepsi yer almaktadır. Arenaların yanı sıra 60 adet karakter de oyun içerisinde yer almaktadır. Oyunun göze çarpan en güzel özelliklerinden birisi karakterlerin dövüş esnasında havaya yükselebiliyor olmasıdır. 


Dövüş esnasında uçabilen karakterler, grafik kalitesinin oldukça iyi olmasından dolayı oyuncular için çok güzel bir görüntü oluşturmaktadırlar ve oyuna zevk katmaktadırlar. Ayrıca karakterlere birçok hareket eklenmiştir. Oldukça başarılı olan bu hareketler dövüşlere estetiklik katmaktadır. Oldukça başarılı olan oyun, sergilediği donanımsal performans açısından da oynanabilecek en iyi oyunlardan biridir.


Ayrıca Dragon Ball Z serisinin son oyunu Ultimate Tenkaichi de Play station da en çok oynanan dövüş oyunlarından biri haline gelmiştir.

Yorumlar ( 0 )