en iyi adalar-1556888591.jpg

Dünyadaki En Güzel Adalar

Tayfun Türkmen

Dünyanın her yerinde farklı havalar soluyabileceğiniz adalar var. Hepsi birbirinden harika olan bu adalar özellikle turizm açısından bulundukları ülkelere büyük bir katkı sağlıyor. Genel olarak yaz sezonlarında ilgi toplayan adalarda denize girmek, doğa yürüyüşleri yapmak tatilcilerin beklentileri arasında. İşte dünyadaki en güzel adalar.


Anahtar Kelimeler: en güzel adalar, en iyi adalar, adalar, seyahat, ada, en ilginç adalar 

1

0
palawan-1556888446.jpg

Palawan

Filipinler’in batısında bulunan Palawan Adası önemli bir turistik bir bölge. Berraklığına doyamayacağınız denizi, yağmur ormanları ile dünyanın en güzel adaları arasında bulunuyor. Yeşilliklerin denize yansıması, birbirinden güzel koylar, plajlar, doğa yürüyüşü yapabileceğiniz alanlar ile Palawan Adası turistler tarafından büyük bir beğeni topluyor. . . .

2

0
mykonos-1556888411.jpg

Mykonos

Yunanistan’ın bir diğer dünyaca ünlü güzel adası ise Mykonos. Turistik değeri oldukça yüksek olan ada eğlenceli plaj partileri ve gece hayatıyla İbiza ile de karşılaştırılıyor. Ege Denizi’;nin parıl parıl parlayan sularına hayran kalmamak elde değil. Burada deniz ve güneş ikilisi büyük bir uyum içinde . . .

3

0
ibiza-1556888124.jpg

İbiza

Eğlenceleriyle nam salmış dünyanın en güzel adalarından biri olan İbiza, İspanya’ya bağlı. Oldukça popüler bir ada ve özellikle dünya sosyetesinin de uğrak tatil bölgelerinden. Koyları, plajları İbiza’yı gezilesi bir ada yapıyor ancak eğlence hayatı bir adım önde. . . .

4

0
santorini-1556888085.jpg

Santorini

Yunanistan’ın hatta dünyanın en güzel adaları arasında yer alan Santorini yaklaşık 3600 yıl önce meydana gelmiş bir patlamayla bu muhteşem halini almış. Volkanik taşların bulunduğu sahilleri ve manzarası gözünüzü doyuruyor . . .

5

0
bahamalar-1556888001.jpg

Bahamalar

Parlak kumları, berrak denizi ile Bahamalar da dünyanın en güzel adalarından. Atlantik Okyanusu'nun hayran olunası yerlerinden. Festivaller döneminde oldukça renkli görüntüler ortaya çıkıyor. Aynı zamanda Bahamalar tarihi ve doğal güzelliklere de rastlayabileceğiniz bir ada. Burada doğa yürüyüşleri yapabilir, tarihi dokuyu görebileceğiniz yerleri gezebilirsiniz. Deniz mahsullerinin ağırlıklı olduğu adada değişik lezzetleri de tatmalısınız. Buradaki yerlilerin kendilerine has olan eğlence anlayışı da sizi memnun edecek. Özel müzikler ve danslar eğlenceyi sonuna kadar hissetmenizi sağlayacak. . . .

6

0
barbados-1556887908.jpeg

Barbados

Tropik iklimin hakimiyet sürdüğü ada ülkesi olan Barbados, dünyanın en güzel adaları arasında yerini alıyor. Karayip Adaları’ndan olan Barbados eğlencenin hakim olduğu bir ada. Burada her yerde dans eden enerjik insanlar görebilirsiniz. Kaliteli oteller, güzel yemekleriyle tadı damakta bırakan restoranlar, muhteşem sahiller, eğlence mekanları, su sporları ve daha nicesi Barbados'un sunduğu imkanlardan. . . .

7

0
hawaii-1556887829.jpg

Hawaii

ABD eyaletlerinden olan Hawaii Adaları da dünyanın en güzel adalarından. Turizm açısından çok değerli bir yer olan Hawaii aslında birçok adanın topluca ismi de diyebiliriz. Mükemmel kumsallarıyla Hawaii Adaları tatil için tercih edilebilecek uygun yerlerden. Özellikle Oahu bu eyaletin en çok öne çıkan adası. Turkuazın hakim olduğu okyanusa hayran olmamak ise mümkün değil. . . .

8

0
bali-1556887620.jpg

Bali

Endonezya’nın en turistik yerlerinden biri olan Bali rüya gibi bir ada. Özellikle balayı tatilleri denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri. Renklerin birbiriyle muazzam uyumu, deniz, doğa, tarih Bali’yi önemli bir turistik merkez haline getirmiş. Birçok aktivitenin yapılabileceği ada özellikle sörf tutkunları içinde şahane bir yer. Dünyadaki en güzel adalar listesinde yer alan Bali konaklamanız için farklı alternatiflere sahip. Buraya geldiğinizde vaktinizin daha dolu geçmesini isterseniz de turistler için özel olarak düzenlenen turlara katılabilirsiniz. . . .

9

0
maldivler-1555328417.jpg

Maldivler

Hint Okyanusu’na dağılmış 1192 adanın oluşturduğu, kumsal ve deniziyle büyüleyen Maldivler, tamamında müslümanların yaşadığı bir yer oluşuyla da cezbedici tatil bölgelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Eski zamanlarda birçok kişinin hayali olan Maldivler seyahati, günümüz şartlarında imkansız olmaktan oldukça uzak. Özellikle önceleri aktarmalı uçuşlarla 10-11 saati bulan Maldivler yolcuğu, THY’nın direkt uçuşları sayesinde daha kısa sürelerde ve daha kolay şekilde halledilebilir hale geldi. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

en güzel adalar, en iyi adalar, adalar, seyahat, ada, en ilginç adalar
Yorumlar ( 0 )