793787-1567362237.jpg

Komediye Doymak İsteyenler İçin En İyi Jim Carrey Filmleri

Metehan Yeşilyurt

Jim Carrey, Altın Küre ödülü sahibi Kanadalı komedyen ve sinema oyuncusu.  Hepimiz onun yer aldığı filmlerin çoğuna hakimiz, kimimiz onunla büyüdü diyebiliriz. Biz de hem nostalji olsun hem de izlememiş olanlar için en iyi Jim Carrey filmlerini derledik. En iyi Jim Carrey filmlerinin listesinde yıllardır izleyip hem güldüğümüz hem de Jim Carrey'nin mimiklerini şaşkınlıkla izlediğimiz filmleri bulacaksınız.

Siz de Jim Carrey'nin en iyi filmleri listesine oy verip yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz. Gelin hep beraber en iyi komedyenlerden Jim Carrey'nin en iyi komedi filmlerini seçelim.

1

18
mv5bnzq5ogq3mgitntqwzs00mjjklwi2ztatzjbmnge3ywe5nznmxkeyxkfqcgdeqxvyntayndq2nji_v1_sx1777_cr001777999_al_-1567364895.jpg

Maske (1994)

Stanley Ipkiss hayatı son derece monoton ve sıkıcı geçen, iyi kalpli bir banka memurudur. Fakat hiçkimse tarafından kabul görmeyen ve itibarsız biridir ve yaptığı işler hiçbir zaman yolunda gitmez. Birgün bir araba tamircisi tarafından dolandırıldıktan sonra hayatını sorgulamaya başlar ve intihat etmeye karar verir. Bir köprü üzerine gidip intaharı düşündüğü sırada suda parlayan bir şey görür. İlk başlarda bunu maske zanneden kahramanımız hiç düşünmeden suya atlar ve suda parlayan şeyin bir maske olduğunu farkeder. Fakat bu bir sıradan bir maske değildir. Maskeyi taktığı anda farklı düşüncelere bürünüyor başını beladan beleya sokmaktadır. Artık halk arasında Maske diye tanınan kahramanımız, yanlışlıkla Dorian Tyrel adlı bir mafya liderinin hedefi haline gelir. . . .

2

15
MV5BMTY4NzcwODg3Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwNTEwOTMyMw@@-1567363183.jpg

Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004)

Joel ve Clementine’ın mutlu bir aşk hayatı vardır. 2 yıl devam eden bu mutlu aşk, ikilinin ayrılma kararı almasıyla birlikte sona bulur. Clementine, gizemli bir tıbbi bir müdahale yardımı sayesinde geçmişteki ilişkisi ile ilgili aklında kalan her şeyi sildirir. Joel bunu duyduğunda çok üzülür ve aynı zamanda çok da sinirlenir. Aynı tedaviyi kendisi için uygulatmaya karar verir. Ancak Clementine ile yaşadıklarını unutmak düşündüğü gibi kolay olmayacaktır. . . .

3

13
liar-liar4-1567365548.jpg

Yalancı Yalancı (1997)

Los Angeles'da yaşayan ünlü bir avukat olan Fletcher Reede, 5 yaşındaki oğlu'nun doğum gününde patronu ile sevişmek gibi bir derdi olduğundan dolayı oğlunun doğum gününe gitmemeye karar verir. 5 yaşına giren Max doğum gününde pastasını üflerken dileğini babasının birgün boyunca yalan söylememesi için kullanır. Max'ın dileği gerçek olmuştur babası 24 saat boyunca yalan söyleyemiyecektir. Fletcher Reede'in önündeki 24 saat boyunca yalan söylemeyerek çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalacaktır. . . .

4

13
MV5BMDIzODcyY2EtMmY2MC00ZWVlLTgwMzAtMjQwOWUyNmJjNTYyXkEyXkFqcGdeQXVyNDk3NzU2MTQ@-1567362970.jpg

Truman Show (1998)

Truman şahane bir adada yaşamını sürdürmektedir. Ancak bu ada, Truman dışında her şeyin sahte olduğu bir bölgedir ve doğduğu günden bu yana sürekli olarak seyirciler tarafından izlenmiştir. Truman, bu durumun hiç farkında olmaz, ta ki öldü diye bildiği babasını görene dek. . . .

5

8
23-Numara2-1567365644.jpg

23 Numara (2007)

Kendi doğum gününde karısını almak için geç kalan Walter Sparrow karısının keşfettiği bir kitap üzerine psikolojisi sallanmaya başlar. Kitap numeroloji ile ilgili bir cinayeti konu almaktadır. Kitabın bu hikayesi Walter'ı oldukça fazla etkisi altına almış aynı zamanda Walter'ı değişik düşüncelere dalmaya başlatmıştır. Artık Walter için kitapta geçen 23 sayısı oldukça fazla anlam kazanmıştır. Çevresinde bulunan ve yaşadığı olayları 23 ile bağlantısını araştırır. Walter başına gelenlerin ardından kitabın yazarının peşine düşerek bir otel odasının 23 numaralı odasında kitabın yazarını bulur. Artık olayların bir kısmı burada gerçekleşecektir aceba Walter'ın ailesini korumak için sarf ettiği bu enerji boşuna mıdır yoksa şüphelerinde haklı mıdır? Yavaş yavaş kendisini ve ailesini tehlikeye sokan Walter, gerçeğe doğru yaklaşmaktadır. Joel Schumacher’n yönettiği filmde Jim Carrey baş rolde. . . .

6

7
Salak-ile-Avanak-Geri-Dönüyor-Filmloverss-1567365442.jpg

Salak ile Avanak (1994)

Hiçbir işte başarılı olamayan ve çılgın bir ikili olan Jim Carrey ve Jeff Daniels canlandırdığı Lloyd ve Harry karakterlerinin başından geçenlerin anlatıldığı bir filmdir. Lloyd bir taksi şoförüdür. Bir gün Marry Swanson adlı güzel bir kadınını Lloyd'un aracında çanta unutmasının ardından Lloyd arkadaşı Harry'den yardım isteyerek çantayı sahibine ulaştırmaya karar verir. İkili çantanın içinde ne olduğundan habersiz yola koyulurlar fakat bilmedikleri bir şey vardır. Çantanın peşinde profesyonel suçlulular vardır. Ancak bu profesyonel suçlular bir şeyin farkında değildirler. Peşlerinde oldukları Lloyd ve Harry her türlü sıfatın yetersiz geleceği derecede salaktırlar. . . .

7

5
a70-1567363602.jpg

Bay Evet (2008)

Komedi filmlerinin vazgeçilmezi Jim Carrey bu sefer Carl karakteriyle karşımıza çıkıyor. Carl hiç sosyal olmayan, arkadaşlarıyla arası hiç iyi olmayan ve karısından yeni ayrılmış ve bütün hayatı evde tek başına film izlemekten ibaret olan bir karakterdir. Hayatı hayır demeye kurulu olan Carl birgün katıldığı bir yarışmada her soruya evet cevabı vermek zorundadır. Başlarda her şey çok iyi gibi gözüksede başına bu durumdan dolayı bazı olaylar gelecektir. . . .

8

3
man_on_the_moon_1999_2-1200x520-1567365199.jpg

Aydaki Adam (1999)

Andy Kaufman gece klüplerinde stand-up yapan bir komedyendir. Birgün ülkesinde yayınlanan ünlü şov programı Saturday Night Live'da bir rol alarak gösterme şansı bulan Andy, Birçok kişiyi etkilemiş bunun yanı sıra menajer George Shapiro’nun dikkatini çekmiştir. Shapiro'nun yardımı ile kendi şovunu yapmaya başlayan Kaufman komedide bilinen tarzların dışına çıkmakta, aslında seyirciyi güldürmekten çok şoke etmeye çalışmaktadır. En yakınları bile Kaufman’ın nerede rol yapıp nerede gerçeği yaşadığını anlayamazlar. . . .

9

3
MV5BYmVhNmFmOGYtZjgwNi00ZGQ0LThiMmQtOGZjMDUzNzJhMGIzXkEyXkFqcGdeQXVyMTMxODk2OTU@-1567363340.jpg

Ace Ventura: Pet Detective (1994)

Jim Carrey’nin ilk kez başrol oynadığı filmdir. Filmde hayvansever Ace Ventura, insanların kaybolan hayvanlarını kendi yöntemleri ile bulmakta ve sahiplerine teslim etmektedir.. O seneki Superbowl turnuvasının açılışına da maskot olarak Snowfleak isimli yunus getirilmiştir. Turnuva açılmadan kaybolan yunusu sadece bir kişi bulabilir o da Ace Ventura’dan başkası olamaz. . . .

10

1
x1080-1567365088.jpg

Babamın Penguenleri (2011)

Eşinden ayrıldıktan sonra hayatı alt üst olan ve klasik, sıradan bir hayat yaşamaya başlayan Tom Popper'in hayatı, babasından miras kalan 6 penguenden sonra hayatı tamamen değişir. Penguenleri ilk başlarda hayvanat bahçesine vermeye karar veren Tom, çocuklarının penguenler çok sevmesinin ardından bu kararından vazgeçerek, evini bir kış parkına çevirmeye karar verir. Gitgide eğlenceli bir hayatı olmaya başlayan Tom karısı ile de araları düzelmeye başlar. Fakat Tom bu olaydan ötürü işini kaybetmenin eşiğine gelmiştir. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

Jim Carrey, en iyi jim carrey filmleri, en iyi komedi filmleri, komedi filmleri, en komik filmler
Yorumlar ( 0 )