En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları listesini hazırlayarak işinizi kolaylaştırmak istedik. Pek çok kişinin artık sosyal medyada amatör fotoğrafçılık yaptığını söyleyebiliriz. Bu nedende pek çok uygulama firması bunun için yeni yeni uygulamalar geliştirmektedir. Bu listede yer alan en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları sırasız bir şekilde listelenmiştir. İşinize en kolay gelen uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bu listede yer alan uygulamalar diğer uygulamalara göre özellikleriyle fark yaratmaktadır. Android ve iOS işletim sistemlerinden indirebilirsiniz. Mobil fotoğrafçılık sektöründe pek çok uygulama bulunmaktadır. İnstagramın ve diğer sosyal medya uygulamalarının günümüzde yükselişe geçmesi ile mobil fotoğrafçılar oldukça çoğaldı. 

Mobil Platformlardaki En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları 

  • VSCO
  • Adobe Photoshop Express
  • Snapseed
  • Focos
  • Flickr
  • Prisma
  • Adobe Photoshop Lightroom CC
  • Afterlight 2
  • PicsArt
  • Hypocam

Yukarıda bulunan fotoğraf düzenleme uygulamaları bu sektörde öne çıkmış uygulamalar arasından seçilmiştir. İlgili uygulamaların gerek işlevsel bazda ve gerekse kullanılabilirlik bazında birçok özelliği bulunmakta. Aynı zamanda yazılımların farklı amaçlar doğrultusunda kullanıldığını da unutmamak gerek. Örneğin VSCO'yu ele alalım. VSCO, belirli kalıplarla beraber fotoğraf düzenlemenize ve görsellerinizi genel manada iyileştirmenize yardımcı oluyor. Fakat iş Adobe ürünlerine geldiği zaman değişmekte. Zira Adobe ürünleri belirli kalıplardan ziyade size birçok materyali sunarak çalışmakta. Bu sayede ilgili materyaller ile kendi kalıplarınızı oluşturmanız mümkün.

Fotoğrafçılık Uygulamaları

Bütün bunların yanı sıra hem materyal sunan ve hem de kalıplarla düzenleme yapan yazılımlar da mevcut. Örneğin PicsArt bu yazılımlardan bir tanesi. İki hususta da dengeyi yakalamayı başaran bu yazılımlar da gerçekten son derece başarılı ve verimli bir şekilde performans veriyorlar. Eğer VSCO gibi uygulamaları yetersiz buluyorsanız siz de PicsArt kullanabilirsiniz.

İlgili uygulamalar tamamen ücretsiz kullanım seçeneğine de sahip yazılımdırlar. Fakat ücretli paketlerini satın almanız takdirinde uygulamada öne çıkan reklamlarda kurtulmanız mümkün. Aynı zamanda uygulama içerisinde bulunan bazı işlevselliklere de ücretli paketle erişme şansınız mevcut. Bu işlevsellikler genellikle çok daha performanslı ve verimli fotoğraf düzenlemeleri yapmaktalar. En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları sizler için burada.

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

1

emarket-1600452943.jpeg

VSCO

Bu uygulamada son derece farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Uygulama özellikle fenomenler arasında oldukça popüler ve son derece kullanışlıdır. Bu uygulamanın ücretsiz sürümünde sizlere:·         Gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları,·         10 ön ayar ve 10 temel ayar,·         Keşfet sekmesi ile farklı ve ilham verici görüntüler bulunmaktadır. Bu uygulama aynı instagram ya da farklı bir sosyal medya uygulaması gibi fotoğraflarınızı paylaşabileceğiniz haber akışı bulunmaktadır. Bu akışta istediğiniz gibi fotoğraflarınızı paylaşarak burada da bir kitle oluşturmanıza izin verilmektedir. VS

Vote

14

2

emarket-1600453015.jpeg

Adobe Photoshop Express

Profesyonel kullanıcıların çok fazla kullandığı bir programdır. Profesyonellerin şirketi olan Adobe’den çıkma bir program olması yüzünden oldukça fazla kullanılan bir uygulamadır. Bu programda yapabildiğiniz özellikler şöyledir: Leke çıkarma özelliği ile rötuş yapabilme, Kırmızı göz düzeltme olanağı ve Odağı belirli bölgelere kaydırarak bulanıklık verebilme özellikleri sayesinde pek çok farklı düzenleme yapabilirsiniz. Adobe Photoshop Express ile kırpma özelliğini kullanabilirsiniz. Ancak bu uygulamada da diğer uygulamalar gibi pek çok özellik ücretlidir. Diğer özellikleri açmak için üye olarak bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretler aylık olarak alınmaktadır. 

Vote

7

3

emarket-1600453437.jpeg

Adobe Photoshop Lightroom CC

Bu sürümde yine Adobe gibi dev bir firmanın arkasında olduğunu unutmamanızı öneriyoruz. Bu uygulamada profesyonel kamera eklentisi ve hazır ayarlar ile daha kolay ve hızlı bir şekilde fotoğraflarınızı düzenleme özelliği bulunmaktadır. Etkileşimler ile ücretsiz eğitimlerde yapabilirsiniz. Son derece kolay ve hızlı bir kullanımı bulunmaktadır. Bu listede iki farklı Adobe programı bulunmaktadır. En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları içerisinde son derece kullanışlı olan bir programdır. Abode, son derece güzel uygulamalar ile ücretsiz ve ücretli olarak son derece güzel programlar bizlere sunmaktadır. Bu programları son derece rahat bir şekilde kullanabilelim diye eğitimler de yayınlamaktadır. Adobe Photoshop Express’den fark

Vote

5

4

emarket-1600453133.jpeg

Snapseed

Snapseed’de de pek çok farklı özellike bulunmaktadır. Bu özelliklerin arasında en çok tercih edilen ise, Seçmeli filtre fırçası kullanma, RAW dosyalarını açarak tüm işlemleri yapmak ve Ücretsiz daha fazla filtre sunması son derece önemli. Diğer uygulamalara göre oldukça fazla filtre ve iyi düzenleme ayarları bulunmaktadır. Son derece rahat ve güzel uygulamadır. Android ve IOS uyumlu olması sebebi ile son derece kullanımı ve kurulumu rahattır. 

Vote

5

5

emarket-1600453565.jpeg

PicsArt

PicsArt son derece popüler olan ve son kullanıcıya oldukça fazla hitap eden bir uygulamadır. IOS ve Android işletim sistemleri için son derece kolay ve hızlı kurulumu bulunmaktadır. En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları içerisinde son derece kullanışlı olan bir programdır. Ücretsiz olması ve resimleri remikslemeyi sağlayan ilk uygulama olması sebebi ile oldukça fazla tutulan bir programdır. GİPHY animasyonlu çıkartmalar ve giftler kullanarak daha farklı ve daha özgün görseller tasarlayabilirsiniz. Ücretli versiyonunun yanında birde PicsArt Gold üyeliği de bulunmaktadır, bu üyelikte tüm özellikler açıktır. 

Vote

4

6

emarket-1600453498.jpeg

Afterlight 2

Afterlight 2 programının en çok öne çıkan özelliği ise oldukça fazla filtreleme imkanı vermektedir. Ayrıca gerçek 35mm film kullanılarak yapılan ışık sızmaları efektleri ile son derece fazla kullanılan uygulamadır. Fotoğraflara rötuş yapabilme özelliği ile son derece hızlı ve kolay değişimler yapmanıza imkan tanımaktadır. İlk yayınlanan versiyonuna göre çok fazla değişiklik yapılmıştır. Bu değişiklikler ile oldukça fazla tutulan ve son derece popüler olan bir programdır. Kontrast, parlaklık ve doygunluk ayarlarınızı son derece rahatlıkla yapabileceğiniz bir programdır. Tam erişim için belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ancak ücretsiz versiyonu ile de son derece güzel tasarımlar ve düzenlemeler yapabilirsiniz. 

Vote

2

7

emarket-1600453197.jpeg

Focos

Öne çıkan özellikleri şunlardır, aynalı ön kamera seçeneği önceden çekilmiş görsellere bokeh efekti verebilme özellikleri sayesinde son derece tercih edilen bir programdır. Bu program maalesef Anroid cihazlarda bulunmamaktadır. Yalnızca IOS işletim sistemlerinde bulunan ve son derece hızlı ve kolay bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Ancak en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları içerisinde son derece rahat kullanılan bir programdır. Bu programda potre modu olmayan telefonlar için bokeh efekti sayesinde fotoğraflarınıza potre pozu verebilirsiniz. Bu nedenle çok fazla kullanılan bir programdır. Ancak dediğimiz gibi yalnızca IOS işletim sitemi bulunan cihazlarda kullanıma açıktır. Diğer cihazlar için çok yakın zamanda bir g

Vote

1

8

emarket-1600453377.jpeg

Prisma

Prisma uygulaması daha çok sanat fotoğrafları düzenleyenler için ya da bu kategoriye ilgisi olanlar için cezbecidir. İçerisinde bulunan modern sanat filtreleri sayesinde oldukça güzel fotoğraflar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kullanıcıların en çok sevdiği kullanım olan ücretsiz sürümünde oldukça fazla fotoğraf efekti bulunmaktadır. Son olarak ise hızlı paylaşım yapabilme özelliği ile diğer uygulamalara göre son derece hızlı paylaşım yapabilirsiniz. Tıpkı VSCO’da olduğu gibi burada da bir topluluk paylaşım alanı bulunmaktadır. Ücretsiz sürümü dışında Premium sürümü de bulunmaktadır. VSCO’ya göre biraz daha pahalıdır. Yıllık 200 TL Aylık ise 53 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. 

Vote

0

9

emarket-1600453265.jpeg

Flickr

Tamamen ücretsiz olması ile son derece fazla kullanım oranı bulunmaktadır. Filickr sayesinde otomatik iyileştirme ayarları yapabilirsiniz, ayrıca filtreler açıkken fotoğraf çekebilme olanağı bulunmaktadır. Geniş arşivi ile 1000 kadar fotoğrafı ücretsiz olarak saklayabilme olanağı sunmaktadır. Bu uygulamanın tek eksiği Türkçe dil desteği bulunmamasıdır. Bu nedenle kullanım sayısı Türkçe dil desteği olan uygulamalara göre biraz daha düşük kalmıştır. Ayrıca IOS ve Anroid işletim sistemlerinde son derece kurulumu ve kullanımı rahattır. Ücretsiz ve uygulama açıkken fotoğraf çekebilme özelliği sayesinde oldukça popüler hale gelmiştir. 

Vote

0
Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )

Editörün Seçimi
emarket-1600452943.jpeg

VSCO

Bu uygulamada son derece farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Uygulama özellikle fenomenler arasında oldukça popüler ve son derece kullanışlıdır. Bu uygulamanın ücretsiz sürümünde sizlere:·         Gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları,·         10 ön ayar ve 10 temel ayar,·       &...

Benzer Listeler