closer-film-620x375-1567164322.jpg

En İyi Natalie Portman Filmleri

Nursena Kaman

İşte karşınızda en çok sevilen Holywood'un en güzel kadın oyuncularından biri ; Natalie Portman. Onun bir oyuncudan daha fazlası olduğunu hepimiz biliyoruz. Canlandırdığı büyük karakterlerle büyük bir beğeni toplamış olan Portman, 2005 yılında Closer filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarına aday gösterildi ve aynı dalda Altın Küre ödülünü aldı. 2011 yılında Black Swan filmindeki En İyi Kadın Oyuncu Oscarına ve aynı dalda Altın Küre’ye aday gösterildi. Her iki ödülü alan yetenekli oyuncumuz, başarılarının devamını sürdürmeye devam ediyor.  

Biz de sizlere Natalie Portman'ın en iyi filmleri listesini derledik. Siz de Natalie Portman'ın en filmleri arasından en beğendiğinize oy verebilir, izlediğiniz film varsa yorum yapabilirsiniz. Böylece Natalie Portman'ın en iyi filmini seçmiş olacağız. 

1

12
Black-Swan-poster-1567164817.jpg

Black Swan (2010)

Nina, New York’ta yaşayan genç ve yetenekli bir balerindir. Nina, eski bir balerin olan ve kızına sürekli dans konusunda hırs aşılayan annesi ile birlikte kalıyordur. Kuğu Gölü balesini sahneye koyan bale yönetmeni Thomas Leroy, yeni sezonda Beyaz Kuğu’yu canlandıran baş balerini değiştirmeye karar ve ilk terci olarak da Nina’yı görür. Yönetmen zarif, masum ve saf Beyaz Kuğu ile kötülüğün, şehvetin ve bilinmezliği temsilcisi Siyah Kuğu’yu aynı anda canlandırabilecek bir balerin arıyordur. Nina bunu gerçekleştirebilmek için elinden geleni yapsa da, bu rol için başka bir rakibi daha vardır ve o da yönetmen Leroy’u etkilemeyi başarmıştır. Beyaz Kuğu rolünde harikalar yaratan Nina ne kadar çok çalışırsa çalışsın içindeki Siyah Kuğu’yu ortaya çıkaramıyordur. Fakat rakibi Lily Siyah Kuğu performansında Nina’dan çok daha iyidir. İki genç bakerin arasındaki rekabet ilginç bir dostluğa dönüşürken Nina da kendi karanlık tarafıyla yüzleşmeye başlamıştır. . . .

2

9
v-1567165064.jpg

V For Vendetta (2005)

2020 yılında ve İngiltere’de geçen V For Vendetta filmi. Ülke, son derece baskıcı bir toplum düzenini yaşamaktadır. Türlü yasaklar ve engellerle idare edilen halk, şiddet yanlısı bir konuma gelmiştir. Bu kargaşanın orta yerinde görünen gizemli V, belaya bulaşmış masum bir kadın olan Evey’i kurtarır. Ancak bu kurtarış, tam da ulusun kurtuluşunu temsil eder çünkü onun davranışı aslında toplumun uyanışını tetikleyen ve başkaldırıyı başlatan unsurdur. Tam da bu sebeple artık insanlık adına bir ayaklanma zamanıdır. . . .

3

6
maxresdefault-1567164673.jpg

Léon: The Professional (1994)

New York’ta yaşayan ailesi dağılmış olan Mathilda, 12 yaşında küçük bir kızdır. Babası uyuşturucu işlerine bulaşınca bir mafya ailenin tüm bireylerini öldürür. O sırada alışverişte olan Mathilda ise olaydan kılpayı kurtulur ve Leon’un kaldığı daireye saklanır. Leon ise çok soğukkanlı bir katildir. Ancak Mathilda’ya karşı içten bir sevgi besler ve ona kol kanat gerer. . . .

4

2
MV5BMzMwMTk1YWUtYjJlMi00Yzk3LWIxMmEtNWFhNjgwZTdjM2Q5XkEyXkFqcGdeQXVyNjUwNzk3NDc@-1567164974.jpg

Closer (2004)

Birbirine yabancı iki çiftten birindeki adamın Günümüz Londra’sında , diğer çiftteki kadınla tanışmasıyla tesadüfler arka arkaya gelmeye başlar. Birbirlerine duydukları anlık hislerse aldatmaları beraberinde getirir. İngiliz bir gazeteci olan Dan, mesleğini çok ciddiye alan ve kariyer yapmak isteyen biridir. Ancak, onun görevi gazetedeki ölüm ilanları yazmaktır. Dan, genç bir striptizci olan Alice’ten etkilenir. Ancak, fotoğrafçı Anna’yla tanışınca, duygularına ve ihtirasına hakim olamaz. . . .

5

1
650592-9i9990-1567165350.jpg

The Other Boleyn Girl (2008)

On dört yaşında, masum bir kız olarak Mary Boleyn kraliyet sarayına geldiğinde Kral VII. Henry’nin gözlerini kamaştırır. Kralın sonsuz ilgisi karşısında tüm varlığı alt üst olan Mary’nin krala olan aşkı her geçen gün artarken, apaçık yaşanan bu aşkın beraberinde sarayın taçsız kraliçesi olarak görülmeye başlanır. Zamanla kralın ilgisini kaybetmeye başlayan Mary, karşısında rakip olur kardeşi Anne’i bulacaktır. . . .

6

0
MV5BMTU2MzY4NTYzOF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjMzNzA2OTE@-1567165257.jpg

A Tale of Love and Darkness (2015)

Kalabalık bir apartmanda kitaplarıyla iç içe bir şekilde Filistin’deki savaş sırasında büyüyen çocuk, 12 yaşına geldiğinde annesinin intiharıyla derinden sarsılır; bu trajedi hayatını değiştirmesine yol açar. İsmini değiştirir, İsrail’deki bir Kibbutz bölgesine taşınır, zamanla yazarlık yapmaya ve aktif olarak ülkenin politik hayatında rol almaya başlar. . . .

7

0
heat1_orig-1567165165.jpg

Heat (1995)

Televizyon tarihinin en önemli polisiye dizisini gerçekleştiren Miami Vice ve Michael Mann, suç dünyasını en iyi yansıtan filmlerden biriyle çıktı karşımıza. Kovalanan, ekibiyle birlikte büyük soygunlar gerçekleştirilen usta bir soyguncu Neal McCauley’dir. Kovalayan ise başarısız bir evliliğin içindeki inatçı ve akıllı polis dedektifi Vincent Hanna’dır. Los Angeles dekorunda birbirine çok benzeyen ve aslında başka şartlarda iki iyi dost olabilecek bu iki sıkı adam arasında büyük bir kovalamaca yaşanıyor. Birbirleriyle sadece iki kere yüzleşiyorlar. Birincisinde kahve eşliğinde güzel güzel sohbet ediyorlar, ikincisinde ise birinin ölmesi gerekiyordur. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

Natalie Portman Filmleri, En İyi Natalie Portman Filmleri, Natalie Portman, film
Yorumlar ( 0 )