en-iyi-nintendo-wii-oyunlari-1550732731.jpg

En iyi nintendo wii oyunları

Melike Güney

Oyun konsolu piyasasına sonradan eklenen Nintendo Wii, Nintendo tarafından 2006 yılında piyasaya sürülmüştür. Diğer üretilen oyun konsollarında olduğu kendine ait bir oyun kumandası bulunmaktadır. Bu oyun kumandası harekete duyarlı sensörler bulundurmaktadır ve bu sayede diğer konsollardan farkını ortaya sunmaktadır. Nintendo Wii ‘nin Wifi desteği ve MicroSD kart desteği bulunmaktadır. MicroSD kart desteği ile maksimum 2GB ‘a kadar hafıza arttırılabilmektedir. Nintendo Wii ‘nin yanı sıra Wii Mini adında mini bir oyun konsolu da bulunmaktadır. Normal de Wii ‘nin daha küçük ve daha ucuz halidir. Özellik olarak ise Mini Wii ‘de Wifi desteği bulunmamaktadır. MicroSD kart ile hafıza arttırabilmesi de mümkün değildir. Ürünün sadece kırmızı rengi vardır ve kumandası da aynı renktedir.

Oyun dünyasına 2006 yılında girmiş olmasına rağmen büyük yankı getirmiş olup, 100 milyon üzerinde satış yapmıştır. Diğer konsolların aksine desteklediği oyunların sayısı pek fazla değildir ancak Nintendo Wii ‘nin kendine özgü olan görüntü kalitesi ve oyun akışları sayesinde oldukça başarılı olmuştur. Hem 2D hem de 3D oyunları bünyesinde barındırmaktadır. Yani günümüzdeki oyunların kalitesini elde edene kadar geçen dönemdeki gelişmelerin neredeyse hepsine Nintendo Wii oyunlarında rastlayabiliriz. Günümüze kadar binlerce Nintendo Wii oyunları piyasaya sürülmüştür. Bunların arasında en iyi olarak adlandırabileceğimiz oyunları şu şekilde sıralayabiliriz;Anahtar Kelimeler: nintendo wii oyunları, en güzel nintendo wii oyunları, en iyi nintendo wii,  nintendo, wii, konsol 

1

0
no-more-heroes-1550732229.jpg

No More Heroes

No More Heroes, Grasshopper Manufacture tarafından geliştirilen bir oyundur. Oyunun Japonya ‘da yayımcılığını Marvelous Entertainmen, Amerika ‘da yayımcılığını Ubisoft, Avrupa ‘da ve Avusturalya ‘da ise yayımcılığını Rising Star Games yapmıştır. Japonya ‘da 2007 yılında piyasaya sürülen oyun, 2008 yılında tüm dünyada piyasaya sürülmüştür. . . .

2

0
sin-punishment-1550732128.jpg

Sin and Punishment: Star Successor

Sin and Punishment: Star Successor ‘un, geliştiriciliğini Treasure Co. Ltd. şirketi, yayımcılığını ise Nintendo yapmıştır. 2009 yılında Japonya ‘da satışa sunulan oyun, 2010 yılında Avrupa ‘da ve Amerika ‘da da satışa sunulmuştur. . . .

3

0
wii-sports-1550731695.jpg

Wii Sports

Nintendo Wii ‘nin satışa sunulacağı dönemde yapılan tanıtımlarda Wii Sports, Nintendo Wii oyun konsoluna eşlik etmiştir. Tanıtım yapılırken oyun olarak Wii Sports ‘a yer verilirken satışların başlamasından kısa bir süre önce de Wii Sports oyunun Nintendo Wii ile beraber kullanıcılara yollanacağı bildirilmiştir. . . .

4

0
Resident-Evil-4-1550731655.jpg

Resident Evil 4: Wii Edition

Capcom Production ‘un geliştiriciliğini yaptığı ve Capcom şirketinin yayımladığı Resident Evil 4: Wii Edition, 2005 yılında piyasaya sürülmüştür. Resident Evil gibi büyük bir oyun serisinin Nintendo Wii oyun konsolunda çıkan oyunu Resident Evil 4: Wii Edition sürükleyici hikayesi ile kullanıcıları kendisine fazlasıyla bağlamış durumdadır. . . .

5

0
metroid-primes-1550731599.jpg

Metroid Prime 3: Corruption

Metroid Prime 3: Corruption . . .

6

0
Xenoblade-Chronicles-1550731564.jpg

Xenoblade Chronicles

Xenoblade Chronicles, Monolith Soft şirketi tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayımlanan bir oyundur. İlk olarak 2010 yılında Japonya ‘da tanıtımı yapılmıştır ve piyasaya sürülmüştür. Ancak oyun 2011 yılında Avrupa ‘da, 2012 yılında ise Amerika ‘da satışa sunulmuştur. Bu zamanlamadan dolayı oldukça tepki görmüştür. . . .

7

0
zelda-skyward-1550731467.jpg

The Legend of Zelda: Skyward Sword

The Legend of Zelda: Skyward Sword, Nintendo EAD tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayımcılığı yapılan bir oyundur. The Legend of Zelda serisinin on beşinci oyunu olan The Legend of Zelda: Skyward Sword, 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. Serinin sunduğu en başarılı oyunlardan birisidir. . . .

8

0
super-smash-bros-1550731417.jpg

Super Smash Bros. Brawl

Super Smash Bros. Brawl, Game Arts ve Sora Ltd. şirketleri tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayımlanan bir oyundur. 2008 yılında Super Smash Bros. serisinin üçüncü oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. . . .

9

0
legend-of-zelda-1550731356.jpg

The Legend of Zelda: Twilight Princess

Nintendo Wii oyun dünyasının önde gelen serilerinden biri olan The Legend Of Zelda serisi, 1986 yılından itibaren piyasadaki yerini almaktadır. Nintendo EAD tarafından geliştiriciliği ve Nintendo tarafından yayımcılığı yapılan oyun, 2006 yılının Kasım ayında piyasaya sürülmüştür. Seride kendisinden önceki oyunların kullanıcılar tarafından oldukça sevildiği ve oynandığı bilinmektedir ancak bu oyunun performansı serideki diğer oyunları gölgesinin altında bırakmaktadır. . . .

10

0
super-mario-galaxy-2-1550731306.jpg

Super Mario Galaxy and Galaxy 2

Super Mario Galaxy ve Galaxy 2 oyunları, Nintendo EAD Tokyo tarafından geliştirilmiştir ve Nintendo tarafından yayımlanmıştır. Super Mario Galaxy oyunu 2007 yılında, Super Mario Galaxy 2 oyunu ise 2010 yılında Nintendo Wii platformunda piyasaya sürülmüştür. Super Mario Galaxy oyunu 3D olarak bilinmesine rağmen içeriğinde 2D grafiklerin izlerine rastlanabilmektedir. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

nintendo wii oyunları, en güzel nintendo wii oyunları, en iyi nintendo wii , nintendo, wii, konsol
Yorumlar ( 0 )