eniyisrestoran-1557212662.jpg

En İyi Restoran Zincirleri

Aydın Mert 07 Mayıs ayı 2019

En büyük ihtiyaçlarımızdan biri olan yemek yeme ihtiyacımızı karşılamak için milyonlarca restoran bulunmakta, her ne kadar fast food yiyeceklerin zararlarından o kadar bahsedilse de birçok fast food zinciri de bulunmaktadır. Buna rağmen her kişinin damak tadı farklıdır. Kimi Türk mutfağını severken, kimi ise dünya lezzetlerine düşkündür. Peki, en iyi restoran zincirleri nelerdir? Sizler için listeledik.


Anahtar Kelimeler: En İyi Restoran Zincirleri, En güzel Restoran Zincirleri, Restoran Zincirleri, yemek, restoran, fast food, en iyi fast food zincirleri 

1

1
KFC-1557212598.jpg

KFC

Kentucky Fried Chicken veya kısaca "KFC" olarak bilinen, Louisville, Kentucky merkezli bir fast food restoran zinciri. KFC, Dünya'nın en büyük ikinci restoran zinciridir. Dünya çapında 123 ülke ve bölgede 20.000'e yakın restoranı bulunmaktadır. KFC'nin bu kadar büyümesinin bir diğer nedeni ise kimsenin bilmediği gizli otlardan oluşan tarifidir. . . .

2

0
bk-1556893348.jpg

Burger King

Dünya üzerinde yüzlerce restoranı bulunan Burger King 1954 yılından beridir hayatımızdadır. Geniş menü içeriği ve yenilikleri takip etmesiyle oldukça kaliteli bir restoran olan Burger King, fast food restoran olmasına rağmen oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca vejetaryen kişileri de düşünmüş olan restoranın her kişiye hitap etmesi de onu tercih edilir kılmaktadır. 2016 yılında Alışveriş merkezleri ve yatırımcılar derneği tarafından ‘AVM’lerde en beğenilen ve tercih edilen perakende markaları’ araştırmasında 1 numaralı marka seçilmiştir. Her dönem şubesinden veya internet sayfası üzerinden sürekli yeni kampanyalar üreten restoran, uygun fiyatları sayesinde de tercih edilmektedir. . . .

3

0
mcdonalds-1557212562.png

Mc Donald's

Dick ve Mac McDonald tarafından Kaliforniya San Bernadino’da açılan “McDonald’s Bar-B-Q”, geleneksel “arabaya servis” konseptine sahipti. McDonald's, Geniş bir yiyecek menüsüne sahip “McDonald’s Bar-B-Q” projesi sonlandırılırken, hamburger, cheese burger, meşrubat, süt, kahve, patates cipsi ve dilim turtadan oluşan daraltılmış bir menü ile “arabaya servis” konseptine yeni restoranında devam etti.1949 yılında McDonald’s’ın geleneksel patates kızartması, patates cipsi yerine menüye dahil edildi. . . .

4

0
subway-1556894145.jpg

Subway

Subway, 1965'te Fred DeLuca ile Peter Buck tarafından kurulan ve fast-food sektöründe hizmet veren bir Amerikan franchise zinciridir. Doctor's Associates Inc. tarafından idâre olunan ve işletilen Subway, dünyanın en hızlı genişleyen franchise zinciri olarak 110 ülkede toplam 44,105 şubeye sahiptir. . . .

5

0
wagamama-1556893721.jpg

Wagamama

Uzak doğu yemekleri denilince ilk akla gelen restoran olan Wagamama, dünyanın en iyi noddle restoranları listesinde yer almaktadır. 140’dan fazla şubesi olan bu restoran, noddle yemeklerine ayrı bir hava, ayrı bir tat katmaktadır. Oldukça geniş bir menü içeriğine sahip restoranda alkollü ürünler de bulunmaktadır. İstanbul’ da Nişantaşı ve Levent’te bulunmak üzere iki şubesi vardır. . . .

6

0
dominos-1556893687.jpg

Domino's Pizza

Asıl merkezi ABD de bulunan restoran, birbirinden farklı ve yenilikçi pizzalarıyla, pizza severlerini büyülemektedir. 60’dan daha fazla ülkede binlerce şubesi vardır. Aynı zamanda da Amerika’nın en büyük 2. Pizza zinciridir. Birbirinden leziz birçok ürünü olan restoranın evlere servis hizmeti oldukça geliştirilmiştir. Sipariş verildiği zaman, siparişin durumunun internet üzerinden kontrol edilebilme özelliği çok modern bir hizmettir. . . .

7

0
fauchon-1556893660.jpg

Fauchon

Çağdaş ve lüks Fransız mutfaklarından birini bizlere yansıtan bu restoran, 1886 yılından beri hayatımızdadır. Hem tatlıları, hem de birbirinden leziz yemekleriyle parmak ısıttırıyor. 42 ülkede 500 den fazla restoranı ile hizmetimizdedir. Türkiye’de şu an hizmet veren tek şubesi Zorlu Center’dadır. İstanbul’da açmış oldukları mekan oldukça havadar ve şık bir tasarıma sahiptir. Siparişinizi verdikten hemen sonra gelen ikramları ile müşterilerini Paris havasına sokmaktadırlar. İkram ettikleri 3 çeşit ekmek ve tuzlu tereyağı sunumu bulunmaktadır. Oldukça geniş bir menüye sahip olan restoranın tatlılarında da seçenek sayısı oldukça geniştir. Çikolata severler için de oldukça mutlu edici bir lezzetleri olan ‘Opera’ isimli tatlıları da oldukça sevilmektedir. . . .

8

0
laduree-1556893633.jpg

Laduree

Hiçbir yerde yakalayamayacağınız güzellikteki lezzetleriyle eşi benzeri olmayan makaron severleri en derinden etkileyen bu restoran, 1862 den beri hayatımızdadır. Birçok çeşitle sahip makaronlar üreten restoran Paris’in tarihini gözlerimizin önüne sunmaktadır. Paris’in cafe tarzı ve Frazsız pastanelerinin lezzetleriyle tasarlanmış olan restoran, ağızda dağılışı ve tadıyla diğer bütün makaronlarla arasına açık bir fark çizmektedir. . . .

9

0
pf-changs-logo-1556893596.jpg

P. F Chang's

İlk olarak 1993 yılında kurulan restoran, Amerikan modernliğinde Çin mutfağını bizlere sunmaktadır. Neredeyse dünyanın her yerinde bulabileceğiniz bu restoran, atmosferi ve lezzetleriyle insanları büyülemektedir. Ayrıca büyük porsiyonları ve misafirperverliği ile de çok kaliteli hizmet sunmaktadır. Lübnan asıllı şirket, Assaad gıda bünyesinde yer almaktadır. Lezzetli tarifleri, benzersiz tatlıları, oldukça büyük porsiyonları ile farklı bir yemek deneyimi yaşatan restoran da şarap, bira, sake gibi içecekler bulabilirken aynı zaman da çay ve kahvelerden oluşan geniş bir içecek menüsü bulabilirsiniz. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

En İyi Restoran Zincirleri, En güzel Restoran Zincirleri, Restoran Zincirleri, yemek, restoran, fast food, en iyi fast food zincirleri
Yorumlar ( 0 )