evlenilecek-en-egzotik-yerler-1554369689.jpg

Evlilik teklifi, düğün veya balayı için en egzotik yerler

Tayfun Türkmen

Evliliğe ilk adım evlenme teklifidir, çoğu erkeğin kafasını kurcalayan şey nerede nasıl bir evlenme teklif edeceğidir. Bunun en önemli kısmı da mekan seçimi en önemlisidir.

Evlenme teklifi kabul edildikten sonra sıra planlar yapılmaya başlar. En zor seçim de düğün mekanı seçimidir. Nasıl olacak, nerede olacak, kimler çağrılacak, hangi şarkılar çalınacak... Genelde kır düğünü ya da düğün salonlarında evlenilse de aslında evlenmek için birbirinden ilginç bir sürü mekanın bulunduğunu söyleyebiliriz. Marjinal düğün isteyenler rotalarını hemen yurt dışına çevirirler. Egzotik bir otelde, bir sahil kasabasında yada gemide...

Evliliğin en güzel tarafı sanırım balayı. Rahatlamanın, tatilin tadını çıkarmanın vakti anlamına gelir. Bu nedenle balayı yeri seçimi de önemli ve keyiflidir. Biz de bu yazımızda sizler için dünyanın dört bir yanından evlenilecek, evlenme teklif edilebilecek ve balayı yapılabilecek en egzotik mekanları derlemeye çalıştık. 

Anahtar Kelimeler: evlilik, balayı, düğün, teklif, liste, en iyi, en egzotik yerler 

1

8
Ocean-Restaurant-Bora-Bora-Adalari-1554368208.jpg

Ocean Restaurant - Bora Bora Adaları

Ocean Restaurant isimli restoran, Bora Bora’da yer alıyor. Daha önce adını bile muhtemelen bu adalar müthiş bir doğal güzelliğe sahip. Fransız Polonezyası adı verilen bölgede yer alan adalarda evliliğiniz için unutulmaz günler geçirebilirsiniz. . . .

2

7
Hotel-De-L-Europe-Amsterdam-1554368475.jpg

Hotel De L'Europe - Amsterdam

Hollanda’nın Amsterdam şehrinin tam kalbinde yer alan Hotel De L'Europe isimli otelin dış yapısı gerçekten de büyüleyici. Otel, Amstel Nehri’nin hemen yanı başında lüks bir konaklama hizmeti sunuyor. 5 yıldızlı otelin içerisinde spa, fitness gibi sağlıklı yaşam olanakları da yer alıyor. Odaları son teknoloji ürünlerle donatılmış olan otel, bu bakımdan benzerleri arasından kolayca sıyrılabiliyor. . . .

3

6
Hotel-La-Mamounia-Fas-1554368272.jpg

Hotel La Mamounia - Fas

La Mamounia isimli otel dünyanın en egzotik otellerinden birisi. Bu bakımdan ilginç bir evlilik töreni yapmak isteyenler için de önemli bir seçenek. Oldukça romantik bir dokuya sahip otel, Fas’ın en ünlü şehirlerinden birisi olan Marrakesh’te bulunuyor. Geleneksel Fas mimarisi ile modern mimarinin sentez edildiği otel, birbirinden büyüleyici bahçelere sahip. . . .

4

5
The-Ritz-Hotel-Londra-1554368129.jpg

The Ritz Hotel, Londra

Avrupa’da romantik bir evlilik töreni hayal edenler için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Londra’nın en ünlü sembollerinden birisi olan otel, zarif ve cazibeli yapısı ile ziyaretçilerini büyülemeyi başarıyor. . . .

5

5
Ithaa-SualtiRestorani-Conrad-Hotel-Maldivler-1554367357.jpg

Ithaa Sualtı Restoranı - Maldivler

Maldiv Adaları ya da Maldivler olarak bilinen, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, genellikle balayı için tercih edilse de evlilik töreni için de unutulmaz bir mekana sahip. Conrad Hotel’de yer alan ve 2009 yılında hizmete açılan Ithaa Sualtı Restoranı, su altında evlenerek aşk hayatlarında unutulmaz bir anı yaşamak isteyen çiftle için eşsiz bir seçenek. . . .

6

4
Bellagio-Hotel-Las-Vegas-1554365964.jpg

Bellagio Hotel - Las Vegas

Eğlence mekanları ve kumarhaneleri ile ünlü bir şehre gidiyoruz: Las Vegas. Evlilik için eğlenceli ve unutulmaz bir deneyim hayal edenlerin dikkat kesilmesi gereken bir otel ile karşınızdayız. Bellagio Hotel, aynı zamanda bir kumarhane işlevi de taşıyor. Bu bakımdan evlilik için oldukça sıradışı bir deneyim yaşamak isteyenlerin adresi olabilir. . . .

7

3
Belmond-Grand-Hotel-Time-Sicilya-1554368363.jpg

Belmond Grand Hotel Timeo - Sicilya, İtalya

Belmond Grand Hotel Timeo isimli otel egzotik bir mekanda evlenmek isteyen çiftler için mutlaka seçenekler arasına alınması gereken bir yer. Otel, Etna Dağı ve Sicilya kıyılarını manzara olarak ziyaretçilerine sunuyor ve Yunan Tiyatro’sunun karşısında yer alıyor. . . .

8

3
Burj-Al-Arab-Hotel-Dubai-1554365691.jpg

Burj Al Arab Hotel -Dubai

Dubai denildiğinde ilk olarak aklınıza lüks binalar geliyor olabilir. Burj Al Arab Hotel, cazibeli bir mimariye sahip. Otelin bulunduğu yer hayatınızın en unutulmaz günlerini burada geçirmenizi sağlıyor. Dolayısıyla yıllardır hayalini kurduğunuz evliliğin burada gerçekleşmesi harika bir deneyim olacaktır. . . .

9

2
Grotta-Palazzese-Hotel-Restaurant-italya-1554365878.jpg

Grotta Palazzese Hotel Restaurant - İtalya

Zengin tarihsel ve kültürel yapısı ile gezi rehberlerinin üst sıralarında yer alan İtalya’da evlilik için unutulmaz bir mekan ile karşınızdayız. Grotta Palazzese isimli, hem otel hem de restoran olarak iş yapan mekan, göz alıcı bir doğa harikasının içerisinde bulunuyor. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

evlilik, balayı, düğün, teklif, liste, en iyi, en egzotik yerler
Yorumlar ( 0 )