ferhat-gocer-1556797851.jpg

Ferhat Göçer

Nursena Kaman

Başlığı Paylaş

23 Haziran 1970 yılında Şanlıurfa‘nın Birecik ilçesinde doğdu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi‘nde tıp eğitimine başladı Bundan iki yıl sonra 1988‘de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümünde ön lisans eğitimini görmeye hak kazandı. Bu arada Devlet Opera ve Balesi Korosu’nda da sözleşmeli olarak şarkı söylemeye başladı. 1994 yılında İstanbul’a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastahanesinde Genel Cerrahi asistanı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Lisans öğrencisi oldu. 1994 de konservatuar arkadaşlarıyla kurduğu “Turkuaz” adlı müzik grubuyla müzik hayatına ilk büyük adımını attı.. 


Klasik batı müziği ile etnik Türk müziğini birleştirerek yorumlayan Ferhat Göçer, Metropol Senfoni Orkestrası  ile İstanbul‘dan, Diyarbakır‘a, Gaziantep‘den İzmir ve Ankara‘ya uzanan Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle verilen Anadolu Aryaları turnesine Bodrum, Rumeli Hisarı ve Antalya ile devam etti. 2005 yılının kışında Çırağan Q Bar‘da sahne alan Ferhat Göçer, yaz sezonunda ise Salı geceleri Reina‘da sahne aldı. Ferhat Göçer aynı zamanda Türkiye’ deki ilk şahsa ait senfoni orkestrası olan ve büyük başarılara imza atarak yurtiçi ve yurtdışında oldukça ses getiren “Metropol Senfoni Orkestrası’ nın kurucusudur. 


İlk albümünü 2005′te kendi adıyla çıkaran Ferhat Göçer, 2007 yılında ikinci albümü “Yolun Açık Olsun”la müzik piyasasındaki yerini almayı başardı. Başarılı şarkıcı 2005 – Ferhat Göçer, 2007 – Yolun Açık Olsun, 2008 – Çok Sevdim İkimizi, 2010 – Biz Aşkımıza Bakalım, 2011 – Seni Sevmeye Aşığım, 2013 Kalbe Kiralık Aşklar gibi albümlerindeki başarılı şarkıları ile bir çok müzik listelerine girmiş ve bir çok ödüle aday gösterilmiştir.

Yorumlar ( 0 )