forza-horizon-3-1550740135.jpg

Forza Horizon 3

Aydın Mert

Başlığı Paylaş

Playground Games tarafından geliştiriciliği yapılan ve Microsoft Studios tarafından yayımlanan Forza Horizon 3, 2016 yılında karşımıza çıkmaktadır. Oyun hem PC hem de Xbox One platformlarında piyasaya sürülmüştür. Serinin ilk iki oyunundan bildiğimiz üzere yarış konusundan önemli bir yere sahip olan Forza Horizon serisi bu oyunla birlikte popülerliğini biraz daha arttıracak gibi gözükmektedir. 


Forza Horizon 3, Metacritic adlı istatistik sitesinin verilerine göre Xbox One ‘da 100 üzerinden 91 puan alarak oyunun PC platformundan daha da başarılı olmuştur. İçerik olarak serinin ilk iki oyundan da farklı olan Forza Horizon 3 ‘te ilk şaşırtan hareket oyunun Avustralya ‘da geçiyor olmasıdır. Ayrıca diğer bir farklılık ise artık hedef festivallere katılmak değil festivaller düzenlemektir. Bu festivalleri düzenleyerek bütün Avustralya ‘ya yaymak oyunun amacı şeklindedir. 


Bu festivalleri yayabilmek için de kurulan her festivalin başarı puanını arttırarak oralara insanlar toplamak gerekmektedir. Bunun için de festivallerde yarışmak ve başarı elde edebilmek gerekmektedir. Dünya genelinde yaklaşık 1-2 milyon sayıda oyuncusu bulunmaktadır ve bunların 1 milyondan fazlası Xbox One platformundadır.

Yorumlar ( 0 )