güneafrika-1555328621.jpg

Güney Afrika Cumhuriyeti

Nursena Kaman 15 Nisan 2019

Başlığı Paylaş

Güney Afrika Cumhuriyeti, üç başkenti ve 11 adet resmi dili bulunan, her mevsimde ziyaret edilebilen bölgelerden biridir. Ülkede 10 farklı havaalanı bulunduğundan aktarmalı uçuşlarla bölgeye gidilebileceği gibi cruise gemileriyle de seyahat edebilirsiniz. Bölgede en çok ziyaret edilen yer olan Cape Town, birçok zevke hitap eden tatil olanakları, sahilleri ve su sporları gibi birçok eğlenceyi barındırmasıyla ilk seçiminiz olabilir.


Festivalleriyle öne çıkan Güney Afrika’da müzik festivalinden sanat festivaline, kış festivalinden yöresel festivallere kadar her dönemde farklı bir eğlence bulmanız mümkün. Güney Afrika’da birbirinden lüks konaklama seçeneklerini tercih edebileceğiniz gibi doğayla iç içe olan uygun fiyatlı konaklama alternatiflerine de göz gezdirebilirsiniz. Doğal güzelliklere şahit olmak isterseniz Masa Dağı’nın eşsiz manzarasını görebilir ya da Kruger Ulusal Parkı’nın doğal yaşamını ziyaret edebilirsiniz. 


Chobe Ulusal Parkı’nda safari yapabilir ya da müzeleri, sahilleri, kanyonları dolaşabilirsiniz. Güney Afrika’;da sayısız doğal park olduğundan zevkinize hitap eden doğal bir güzelliği mutlaka keşfedebilirsiniz. Ayrıca bölgenin yerel pazarlarını dolaşmayı, yöresel tatları denemeyi ve alışveriş yapmayı da ihmal etmemenizi öneririz.

Yorumlar ( 0 )