Hearthstone-Heroes-of-Warcraft-1559303672.jpg

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Aydın Mert 31 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

2014 yılında yapımcısı olan Blizzard Entertainment tarafından piyasa sürülmüştür. Oyunun temel amacı belirli özellikteki kartları toplayarak bu kartlarla online maçlar yapıp karşıdaki kişiyi yenebilmektir. Karşılıklı olarak iki kişinin oynadığı oyunda her iki tarafın da 30 canı bulunmaktadır ve ilk önce rakibinin canını 0 ‘a indiren kişi oyunu kazanmaktadır. Oyunun en önemli noktası stratejidir. Karşıdaki kişiyi yenebilmek için oldukça iyi bir strateji kullanılmalı ve fazlasıyla dikkatli olunmalıdır. Sahip olunan kartlar belirli seviyelere göre güç ve değer farklılığı göstermektedir. Kartların seviyesi arttıkça değeri de aynı şekilde artış göstermektedir. Hearthstone, başlangıçta her kullanıcıya basit kart paketi vermektedir. Kullanıcılar deneyim ve başarı sağladıkça yeni kartlara sahip olurlar. Bu kartlar para ile satın alınabilmektedir. Kullanıcılar istemedikleri kartları ise kum adı verilen hale getirerek tekrardan kendi istedikleri bir kart halinde üretim yapabilmektedirler. Hearthstone, sadece bilgisayar üzerinden değil, İos ve Android işletim sistemlerinde de kullanıcılara sunulmaktadır. Bu sayede geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Dünya üzerinde 50 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.


Hearthstone: Heroes of Warcraft nasıl oynanır?

HHoW'a ilk başladığınızda zaten eğiti görevleri yapıyorsunuz. Ancak eğitimin bitmesiyle hemen oyunlara geçmeyip biraz daha gelişim yaparsanız bütün sınıfları 10. seviyeye çekip temel destelerini açtığınızda ayaklarınız da yere daha sağlam basmaya başlayacak hem. Böylece hangi alanda ilerlemek istiyorsanız o güçlerinizi ilerletmiş olursunuz.

Heroes of Warcraft'ta Karşılaşmalar 30 can ile başlar ve her sınıfın kendine göre ayrı bir yeteneği vardır.  İki oyuncunun da elinde toplamda 30 kart var ve bunları istediği gibi sıralayabilir. Yaptığınız stratejiye göre basit kartları da destenizde bulundurarak rakibinize üstünlük sağlayabilirsiniz.

Minion'larımızın özellikleri olduğunu unutmayalım. Rakibimizin doğrudan can puanımıza saldırmasını istemiyorsak "taunt" özelliği bulunan minion'lardan elinizde bulundurmanız gerekecektir.

Oyun ayrıca arena modları da bulunmaktadır. Eleme usulu gibi savaştığınız bu modda 3 kere maç kaybedersek arenadan eleniyoruz. Eğer kazanmaya devam edersek, 12 maça kadar çıkabiliyoruz ve puanımıza göre güçlü desteler, para ve çok sayıda dust kazanabiliyoruz. Arena modunun özelliği kendi destenizle oynamamanız. Oyun size kartlar veriyor bunların arasından stratejinize göre kartlar seçiyorsunuz. Normal dövüşlere göre zor olan kısmı bu tüm kartların özelliklerini güçlerini bilmeniz gerekiyor ki aralarından işinize yarayanları seçebilesiniz.


Yorumlar ( 0 )