Hep Belgesel izleyenlere : En İyi Belgesel İzleme Siteleri

Belgesel diye sorduğumuzda öncelikle bir anlatım türü olarak belgesel gerek televizyonda gerekse sinemada her zaman “gerçeğe en benzer” olduğu iddiasıyla başlamak gerekir. “Gerçek olan ve olmayan” ayırımı ya da “gerçeğin yeniden inşası” (reconstruct) belgesele ilişkin yaklaşımların “gerçek anlayışlarına” yansımıştır. Belgesel yapımcıları var olan gerçeği tarafsız ve doğru olarak ele alıp, işlediklerini ileri sürmektedirler. Oysa “var olan gerçek” tanımlamasının kendisi bile görecelidir.

Farklı kültürlerde, tarihsel ve toplumsal dönem uğraklarında farklı gerçeklik tanımlamaları vardır. İzleyici içinde yaşadığı toplumun kültürel kodları aracılığıyla anlatı türlerindeki “gerçeğe benzerliği” okur ve anlamlandırır. Yaşanılan toplumsal – tarihsel dönemin ilişkileri ve “gerçeklik” tanımları anlatı türünün yapısını ve yapımcının dünyaya, olaylara ve kişilere bakış açısını etkiler. Gerçek olayları, kişileri ve mekanları ele aldığı iddiasında olan belgesel en yaygın tanımı ile belgesel nedir dediğimizde; belgelere dayanan, nesnel bir sunumu olan programdır diyebiliriz. Belgeler ise yapımcıyı belirleyen ve onun tarafından belirlenen toplumun gerçek olarak kabul edilen malzemelerdir. Bir kişi ya da bir olay üzerine olabilir bu belgeler.


İnsana, doğaya ve hayata dair her şey için  belgesel izleyin. Peki nerden mi izleyin ? 

İşte en iyi belgesel siteleri.. Siz de en iyi belgesel siteleri listesine oy vererek ve yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz.

en iyi belgesel izleme siteleri en iyi belgesel siteleri en iyi siteler en iyi online belgesel

1

netflix-1588443485.jpg

Netflix Belgesel

Belgeseller. Gerçekler acıtır. Gerçekler bazen ilham verici, korkunç, üzücü veya eğlenceli de olabilir. Tüm bunları belgesel dizilerimiz ve filmlerimizde izleyin.

Vote

4

2

dmax-1588443784.jpg

Bir Numara ! DMAX

İçindeki ses "Belgesel izle" diyorsa, doğru adrestesin! Gözlerini ekrandan ayıramayacağın, bilimden suç ve araştırmaya kadar çok geniş bir yelpazeye sahip DMAX belgeselleriyle kendini bir an uzayda, sonra doğal yaşamın derinliklerinde, sonra da kendi hücrelerinin içinde canavarlarla mücadele ederken bulabilir, ekiplerimizle beraber gerçeklerin izini sürebilirsin. Belgesel kategorisindeki tam bölümleri, ekstra videoları, galerileri ve makaleleri burada bulabilirsin.

Vote

2

3

dsmart-1588443999.jpg

D-Smart Belgesel

En heyecanlı doğa olaylarından, tarihin derinliklerine; avcılıktan doğa sporlarına dünyaca ünlü belgesel kanalları bu pakette.  Zengin belgesel kanalları, yerli film ve diziler, haber, yemek, çocuk, müzik ve ulusal kanallarla dolu D-Smart Dünyası ile uygun fiyata tanışın.

Vote

2

4

bein-1588443657.jpg

BeinConnect Belgesel

National Geographic, BBC Earth ve nice belgesel programlarını BeinConnect ile izleyin.

Vote

0
Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )