herkes-birini-sever-1547735438.jpg

Herkes Birini Sever - Everybody Loves Somebody

Aslı Baran 17 Ocak 2019

Başlığı Paylaş

Romantik Komedi türündeki film, içinde birçok katman barındırıyor. Clara, Los Angeles'ta yaşayan ve meslek hayatında başarılı olmaya önem veren bir doktordur. Aynı başarıyı aşk hayatında gösterememek canını sıksa da, dengeyi bulmaya çalışır. Clara'nın bir sorunu vardır: Bağlanma korkusu yaşadığı için ilişkileri hiç yolunda gitmemektedir. Hatta buna hasta- doktor ilişkileri de dahildir.

Hastalarını bile kendinden uzaklaştırmaya çalışır. Yıllardır evli olmayan anne ve babası evlenmeye karar verince, Clara ailesinin yaşadığı Meksika'ya doğru bir yolculuğa çıkar. Burada kalbini kırmış olan gençlik aşkı Daniel'la karşılaşınca işler hiç de umduğu gibi gitmez. Film ilk başta salt romantik komedi olarak görülse de, farklı kültürlerin ilişkisi ve insan ilişkilerinde psikoloji gibi birçok derin katmanı da mizahi bir dille bünyesinde barındırdığını söyleyebiliriz.

Filmin oyuncuları Karla Souza, ose Maria Yazpik, Ben O'Toole ve K. C. Clyde gibi isimlerden oluşurken yönetmeni ise CatalinaAuilar Mastretta.

Yorumlar ( 0 )