igneada-681x434-1567178476.jpg

İĞNEADA

Ahsen Demirbaş 30 Ağustos 2019

Başlığı Paylaş

Yaprakların renginde, nilüfer çiçeklerinde kısacası doğa anada mevsim değişiminin büyüleyici güzelliğine şahitlik edebilirsiniz. İ Ekim -Kasım ayları longoz ormanlarının görülebileceği en güzel zaman dilimi. stanbul’dan özel aracınızla ya da otobüsle yola çıktığınızda yaklaşık 3 saat sonra İğneada‘dasınız. Erikli Gölü kıyısı kamping için oldukça uygun bir alan. Longoz Milli Parkı ve İğneada Deniz Feneri ziyaretinizi bekliyor.


İğneada’da bisiklet, kamping, trekking, kültür turları ve doğa sporları ile gününüzü renklendirebilirsiniz. Göz kamaştırıcı longoz ormanlarını fotoğraflamadan sakın dönmeyin. İlginizi çekerse; İğneada Longoz Kumsalı‘nda kano ve atv turları düzenleniyor. Longoz ormanlarına gelmişken et ve deniz ürünlerine alternatif olarak Boşnak mutfağı’nın lezzetlerini deneyin derim:)

NASIL GİDİLİR?

İstanbul’dan dört saat süren otobüs yolculuğunun ardından İğneada’ya varacaksınız. Ancak öncelikle şunu belirtmeliyim ki gelebiliyorsanız arabayla gelin. Biz otobüsle geldik ve İğneada dışında görülmesi gereken yerleri göremedik. Kıyıköy, Demirköy, Dupnisa Mağarası görmek istediğimiz diğer yerlerdi. Bizim gibi otobüs tercih edecekseniz eğer bilet fiyatı: 35 TL.

NEREDE KONAKLANIR?

İğneada’ya geldiğimizde en çok dikkatimizi çeken, neredeyse her apartman ya da müstakil evin kapısında ‘oda bulunur, pansiyon bulunur’ yazısı görmek oldu. Anladığımız kadarıyla, aileler evlerinin bir odasını günlük kiraya veriyorlar. Bunun dışında tam merkezde İğneada Resort var. Sanırım biraz pahalı. Yine pansiyon olarak hizmet alabileceğiniz tesisler de mevcut. Ama benim tavsiyem tabi ki çadır, mat ve uyku tulumu kombinasyonu. Bu seçenek size sayısız yıldız ve mis gibi bir havayı ücretsiz olarak sunuyor.iğneada, iğneada tatil, en güzel tatil yerleri, en iyi tatil yerleri, türkiyedeki en güzel tatil yerleri
Yorumlar ( 0 )