ilgaz-1547558547.jpg

Ilgaz - Kastamonu

Dursun Çimen

Başlığı Paylaş

Çeşit çeşit ağaçları, doğası, kış aylarında güzel bir kış tatili yapmaya elverişli tesisleri, şarkılara konu olmuş yüksekliğiyle Ilgaz Dağı da kış tatilinin yapılabileceği en güzel yerler arasında bulunuyor. Ilgaz'da bulunan Ilgaz Dağı Milli Parkı, 1088 hektarlık bir genişliğe sahip, bir kısmı Kastamonu'dayken diğer kısmı Çankırı sınırları içinde bulunan bir merkezdir.

Kış tatilleri için konaklama imkanı sunan otel ve tesisler bulundurduğundan doğayla iç içe bir tatil geçirmek de mümkündür. Kış tatilinin kış sporları olmadan geçmeyeceğini düşünenlerdenseniz; Ilgaz Kayak Merkezi'ni tercih edebilirsiniz. Her tarafı göknar ağaçlarıyla kaplı olan, kayak yaparken bir yandan da doğal güzelliklerin tadını çıkarmanızı sağlayan Ilgaz, birkaç farklı zorluk derecesine sahip 3 adet pistiyle mütevazi kayak merkezlerinden birine sahiptir.

Ayrıca 1 telesiyej, 1 teleski, 1 teleski bulunan Ilgaz'da tatil yaparken bir yandan da Kastamonu'daki tarihi değerlerimizi ziyaret edebilirsiniz. Tirit ve etli ekmek gibi yöreye has lezzetleri tadabilir, Kastamonu'nun orta yerindeki nehirden geçen Kambur Köprü, Aşık Sultan Türbesi, Yakup Ağa Külliyesi, Nasrullah Camii ve Meydanı, Tarihi Vilayet Konağı, Kastamonu Kalesi gibi daha birçok tarihi yapıya ziyaret düzenleyebilirsiniz.

Yorumlar ( 0 )