ılıca-1557839227.jpg

Ilıca Plajı (Çeşme-İzmir)

Melike Güney

Başlığı Paylaş

Türkiye’nin en çok rağbet gören tatil yerlerinden biri olan Çeşme’de bulunan Ilıca Plajı, aynı zamanda ülkemizin en beğenilen plajlarından da biridir. Çeşme’den 3 kilometre uzaklıkta bulunan ve toplamda 3 kilometre uzunlukta olan Ilıca Plajı, sığ ve temiz denizi ile açık renk kumsalın birleşimiyle ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor.

Dünyanın her yerinden ziyaretçileri kabul eden Ilıca Plajı, ülkemizdeki mavi bayraklı sahillerden biridir. Ilıca Plajı, bölgedeki diğer sahillerden ayrı olarak bahar aylarında da denize girilebilen bir sahildir. Bunu sağlayan etken ise plajın yeraltı sularına olan yakınlığıdır. 

Mineralli yeraltı suları Ilıca Plajı’nın suyunu besleyerek denizin daha ılıman olmasını sağlarken, aynı zamanda birçok rahatsızlığa iyi gelen şifalı bir suya dönüşmesinde de yardımcı olur. Bu nedene sezon öncesi ve sonrası da Ilıca Plajı aynı şekilde rağbet görmeye devam eder. 

Önceleri ıssız bir bölge olan Ilıca Plajı’nın keşfedilmesiyle, günümüzde otel ve pansiyonlarla dolu, turizm açısından zengin bir bölge haline gelmesini sağlandı. Her bütçeye uygun konaklama imkanları bulunan bölgenin ayrıca her beğeniye uygun tatil fırsatlarını barındırması da plajın doğasının yanı sıra ekstra dikkat çekmesine yardım etti.

Yorumlar ( 0 )