idm-1555327288.jpg

Internet Download Manager

Efe Egeli

Başlığı Paylaş

Internet Download Manager adlı program adından da anlaşılacağı üzere bir indirme yapma programıdır. İnternet kullanıcılarının daha hızlı indirme yapmalarını, indirme yaparken sorunlarla karşılaşmamalarını ve ayrıca istedikleri videoları indirme seçenekleri sunmaktadır. Internet Download Manager, Tonec firması tarafından hazırlanmıştır ve dünyada yer alan en popüler indirme araçlarından birisidir. Tonec firması Internet Download Manager ‘in normalde yapılan indirmelerden 5 kat daha hızlı indirme yapabileceğini savunmaktadır.


Özelliklerine bakacak olursak, Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox ve Google Chrome gibi yaygın olarak kullanılan ağ tarayıcılarıyla uyum sağlamaktadır. Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows XP ve Windows Vista ile uyumludur. Ayrıca 32 ve 64 bit sürümlü Windows ‘ların hepsiyle de uyum göstermektedir. İndirme sırasında istenilirse dosyanın inmesi duraklatılabilmektedir ve daha sonra devam ettirilebilmektedir. Kullanıcıların karşılaşacakları istemsizce bilgisayarlarının kapanması durumlarında ise akıllı devam etme modu sayesinde bilgisayar tekrar açıldığında yapılan yüklemeler tekrardan devam edebilmektedir. Programın Türkçe dil desteği bulunmaktadır ve arayüzü kullanıcıların isteklerine göre özelleştirilebilmektedir. 


Internet Download Manager, HTTP, HTTPS, FTP ve SHTTP protokollerini desteklemektedir. Ayrıca indirme yapılması istenen dosyanın virüs taramasını yaparak bilgisayarların zarar görmesini engellemektedir. Programın en göze çarpan özelliklerinden birisi de video indirme özelliğidir. İndirmek istenilen videonun linkini programa yapıştırarak videonun inmesini sağlamak mümkündür. Diğer bir video indirme seçeneği ise kullanılan ağ tarayıcı programına Internet Download Manager eklentisini eklemektir. Eklentiyi ekledikten sonra videonun sayfası açıldığında indirme seçeneği ekranda belirmektedir. Bu şekilde de indirme yapılabilmektedir.

Yorumlar ( 0 )