Ithaa-SualtiRestorani-Conrad-Hotel-Maldivler-1554367357.jpg

Ithaa Sualtı Restoranı - Maldivler

Dursun Çimen 04 Nisan 2019

Başlığı Paylaş

Maldiv Adaları ya da Maldivler olarak bilinen, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, genellikle balayı için tercih edilse de evlilik töreni için de unutulmaz bir mekana sahip. Conrad Hotel’de yer alan ve 2009 yılında hizmete açılan Ithaa Sualtı Restoranı, su altında evlenerek aşk hayatlarında unutulmaz bir anı yaşamak isteyen çiftle için eşsiz bir seçenek.


Suyun 5 metre altında bulunan bu restoranda 180 derecelik bakış açısıyla su altını gözlemlemek mümkün. Ayrıca inşa edilme sürecinin bir hayli ilginç bir öyküsü bulunmaktadır. Zira restoran Yeni Zelanda’da tasarlanmış, ardından Singapur’da inşa edilmiş ve Maldivler’e yerleştirilmiştir. Dünyanın ilk sualtı restoranı olma özelliği taşıyan mekan 175 tonluk bir cam tüpün içerisinde yer almaktadır ve toplam 10 milyon TL’ye mal olmuştur. Kum torbaları aracılığı ile sualtına sabitlenen restoranda köpek balıkları, vatozlar ve binlerce sardalya balığı eşliğinde yemek yemek eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Restorana eksi puan vermemizi sağlayacak tek şey kapasitesi. 


Zira Ithaa Sualtı Restoranı sadece 14 kişiye hizmet verebilmektedir. Bu yüzden dar bir çevre ile ancak hiç unutulmayacak bir evlilik töreni yapmak isteyenler için seçenek olabilir ancak. Köpek balıklarının şahitliğinde evlenmek yada evlilik teklif etmek istiyorsanız bu restoranı göz ardı etmeyin.

Yorumlar ( 0 )