En İyi Animasyon Filmleri-1566943242.jpg

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Animasyon Filmleri

Aslı Baran

Animasyon filmleri artık her sinemaseverin vazgeçilmezlerinden oldu. Geçtiğimiz her yıl teknolojinin de ilerlemesiyle bambaşka boyutlara taşınan 7’den 70’e herkesin severek izlediği animasyon filmleri. Hazırlamış olduğumuz bu liste hepimizin âşinâ olduğu filmlerden oluşuyor. Çocukken izlediğimiz bu filmleri büyümüş olsak bile izlemeyi bırakmıyoruz ve bırakacak gibi durmuyoruz. Çünkü her geçen gün daha güzel animasyon filmleri beyazperdeye çıkıyor. Bu listede sizler için her yaştan insanın tekrar tekrar izlediği, izlemeyenler için izlemesi gerektiğini düşündüğümüz Animasyon filmini derledik. Listede yer almayan animasyon filmlerini siz de ekleyebilir, bize önerebilir ve en iyi animasyon filmini seçmek için oy kullanabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler: animasyon filmleri, en iyi animasyon filmleri, en iyi filmler, film önerileri, film tavsiyeleri, animasyon film izle, en iyi animeler


1

0
oyuncak-hikayesi-1-izle-1566939457.jpg

Toy Story / Oyuncak Hikâyesi (1995)

Oyuncak hikayesi belki de animasyon filmlerin bu kadar yaygınlaşmasını sağlayan ilk filmlerdendir. En iyi animasyon filmleri arasında anılır. Yeni çıkan Buzz Lightyear isimli oyuncak, Andy’e hediye edilir. Oyuncağı çok seven Andy, eski gözdesi Şerif Woody’e olan ilgisini yitirir. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden aşağı uçunca, herkes Woody’nin onu öldürdüğüne inanır. Woody, kendisini kurtarabilmek için Buzz’ın arkasından giderek onu geri getirmeye karar verir. Fakat ikiliyi dış dünyada büyük tehlikelerle dolu maceralar beklemektedir. . . .

2

0
Zootopia Zootropolis (2016)-1566940154.jpg

Zootopia / Zootropolis (2016)

Zootopia hayvanların bir arada yaşadığı çok büyük bir şehirdir. Bu şehirde yaşayan bir tavşan olan Judy Hopps polis olmak istemektedir. Nick adlı tilki ise küçük dolandırıcılık işleri yaparak köşeyi dönmeyi hedeflemektedir. Bir gün Nick, işlemediği bir suçla itham edilir. Nick adını temize çıkarmak, Judy ise davayı çözmek için daha önceden hiç tahmin edemeyecekleri bir işbirliği yapmak zorunda kalırlar. En iyi animasyon filmleri arasında yer alan zootopia'yı izlemenizi tavsiye ediyoruz. . . .

3

0
Spirited Away-1566939765.jpg

Spirited Away / Ruhların Kaçışı (2001)

Ruhların Kaçışı, Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin en değerli yapıtlarından biridir. Film, küçük Chihiro ve ailesinin yeni bir kasabaya taşınmasıyla başlar. Yolculuk esnasında yolda gördükleri bir tünel gören aile, tünelin içerisinden geçtiklerinde karşılaştıkları fantastik dünyanın içerisinde büyülenirler. Ancak bu kasabada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır, bu büyü kısa bir zaman sonra bozulacaktır. Ailesini kaybeden küçük Chihiro, babasını kurtarmak için heyecan dolu bir maceraya atılacaktır. . . .

4

0
up-1566941513.jpg

UP / Yukarı Bak (2009)

78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkmasının hikayesinin anlatıldığı animasyon filmi Up, değişik konusu duygusal hikayesi ve eğlenceli karakterleri ile en iyi animasyon filmleri arasında yer almaktadır. . . .

5

0
43359_inanilmaz-aileden-ilk-goruntuler_original-1566940538.jpg

The Incredibles / İnanılmaz Aile (2004)

En iy Aniamasyon filmlerden biri olan Incredibles, süper kahramanlardan oluşan bir ailenin hayatını anlatmaktadır. Bob Parr eskiden çok ünlü bir süper kahramandır ve Mr. Incredible adıyla ün salmıştır. Bir zamanlar herkesi tehlikeden kurtaran ve kötülüklere savaş açmış olan Bob, işlerden elini ayağını çeker. Ailesiyle birlikte sessiz sakin bir yaşam sürmeye başlar, 15 yıl aradan sonra kendisine çok özel bir görev verilir. Fakat, işler umulduğu gibi yolunda gitmeyince, Bob’un ailesi de olayın içine girer. Sadece Bob ve ailesi değil, sayısız masum insan da tehlike altındadır. . . .

6

0
big_hero_6_finale_-1566940858.jpg

Big Hero 6 / 6 Süper Kahraman (2014)

Big Hero Animasyon filminde, oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Hamada kendisini bir anda bir suç örgütünün içinde bulacaktır. Kötü adamların amacı yüksek teknolojili kentini yerle bir etmektir. En yakın arkadaşı Baymax ‘ın yardımıyla Hiro, şehri kurtarmak için oluşturulan gönüllüler ordusuna katılır. Onları Hiro'nun diğer arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır: Hiro gibi macera bağımlısı olan Gogo Tamaga, oldukça düzenli, sistemli ve sevimli Wasabi No-Ginger, kimya konusunda uzmanlaşmış Honey Lemon ve fanatik Fred ekibi oluşturmuştur. . . .

7

0
Wall-E-1566941887.jpg

Wall-E (2008)

Wall-e filmi günümüzden çok uzak bir gelecekte geçmektedir. İnsanlar, aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi sevimli bir robota, Vol.i’ye verilir. İnsanoğlunun bıraktığı çöplerden kendine yeni bir dünya yaratan Vol.i’nin yalnızlığı, başka bir robot olan Eve’nın gelmesiyle son bulur. İki sevimli robotun arasında filizlenen dokunaklı ilişki türlü zorluklara rağmen direnmeye ve ayakta kalmaya çalışır. Pixar stüdyolarından çıkan Oscar ödüllü Vol.i sinema tarihinin en önemli animasyonlarından biri olmanın yanısıra önemli bir bilimkurgu filmi olarak kabul ediliyor. . . .

8

0
IZMYPU6TKB3L4DUR4RNCM2KWMI-1566942101.jpg

Aslan Kral (1994)

Aslan Kral Animasyon filmlerin atası olarak kabul edilir. Kral Mufasa’nın oğlu ve krallığının varisi olan Simba. Mufasa, kardeşi Scar’ın kurduğu hain tuzak sonucu ölür, ama Scar bunun Simba’nın suçu olduğunu söyler. Vicdan azabı duyan Simba hükmetmesi gereken Pride Land’den ayrılır ve uzak yollara düşer. Ormanda arkadaş olduğu Timon ve Pumbaa sayesinde Hakuna Matata felsefesini öğrenir ve dertsiz, tasasız bir yaşam tarzı olan bu felsefeyi benimser. Ancak eski arkadaşı Nala ile karşılaşması sonucu sorumluluklarını hatırlar ve geri eski yerini almak için hemen bir karar vermesi gerektiğini anlar. . . .

9

0
arabalar-1566942534.jpg

Arabalar - Cars (2006)

Yarış arabası Lightning McQueen'in hikayesini anlatan Arabalar filmi yaşlı genç herkesin sevdiği bir animasyon film olmuştur. Piston Kupası için The King ve Chick Hicks’e karşı yarışmak üzere Kaliforniya’ya gitmekte olan meşhur yarış arabası Lightning McQueen, kaza ile Radiator Springs adındaki küçük bir kasabanın yollarına zarar verir. Üstelik kendisinin de tamir olması için çok çalışması gerekmektedir. Bu sırada bu olayla beraber o kasabada geçirdiği zamanlarda dostluklar edinir ve gerçek sevgiyi yaşar. Bu küçük kasabada kaldığı sürece değerleri değişmeye başlar. İşte ancak ondan sonra gerçek bir kazanan olmaya hazır hale gelecektir. . . .

10

0
Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı (2016)-1566942781.jpg

The Secret Life of Pets / Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı (2016)

Sevilen animasyon filmi Çılgın Hırsız'ı yaratan ekibin yaptığı film, evcil hayvanların gizli yaşamı."Her gün işe giderken hanede bıraktığınız evcil hayvanlarınız, siz haneye dönene kadar geçen süreç içerisinde ne yapıyor?" Yönetmenliğini Chris Renaud ve Yarrow Cheney ikilisinin üstlendiği filmin seslendirme kadrosunda ise; Louis C.K., Eric Stonestreet ve Kevin Hart gibi isimler bulunuyor. Çılgın Hırsız ve Minyonlar’a imza atan Chris Renaud’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin yapımcılığını Illumination’ın kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri ve uzun vakittir beraber çalıştığı Janet Healy gerçekleştirdi. Yardımcı yönetmen koltuğunda Yarrow Cheney var. Filmin yazarları ise Brian Lynch ile Cinco Paul ve Ken Daurio. . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Animasyon Filmleri, En İyi Animasyon Filmleri, En Güzel Animasyon Filmleri, Animasyon Filmleri, en iyi animasyon filmi, en iyi filmler, film önerileri
Yorumlar ( 0 )