josh holloway-1551190031.jpg

Josh Holloway

Melike Güney 26 Şubat 2019

Başlığı Paylaş

20 Temmuz 1969 Amerikan doğumlu olan Josh Holloway, ailenin dört erkek çocuğunun ikincisidir. Kendisini Lost dizisinden hatırlayacaksınız. Georgia Üniversitesi’ne giren Holloway’in gözü oyunculukta idi. Bu nedenle daha ilk yıl okulunu bırakarak kariyerine modellikle devam etmeyi tercih etti.

Henüz modelken bile namı Avrupa ve Kuzey Amerika’da duyulan Holloway oyuncu olmak için Los Angeles’a gitti. Dr. Benny adındaki komedi dizisinde rol aldı. Daha sonra Mi Amigo, Moving Agust ve Cold Heart filmlerinde oynadı. Sci-Fi Channel filminde gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti. 2006 yılında In Touch Weekly magazin dergisi tarafından yapılı vücutlu en seksi erkek seçildi. Yine OK magazin dergi okurları tarafından da dünyanın en seksi 17. seçilerek seksi ve yakışıklı bir erkek olduğunu bir daha ispatladı.

Snowboard, yelkencilik, dövüş sanatları ve kürek çekmekten hoşlanan ünlü aktör motokros ve gitar çalıyor. ABC televizyonunun Lost’taki Sawyer karakter ile Emmy ödülüne layık gördüğü Josh Holloway 1.87 boyunda sarışın, mavi gözlü ve genelde kirli sakallı biridir. Mütevaziliği ve centilmenliği ile de göz dolduran ünlü aktörün karısını hayranları kendisine yakıştıramıyor. Dünyayı gezmeyi seven biri olarak eşiyle flört döneminde de çok yer gezdiğini belirten Holloway bir Türkiye ziyaretinde Türk yemeklerinin denildiği kadar lezzetli olduğunu belirtmişti.

Yorumlar ( 0 )