justintimberlake-1557831211.jpg

Justin Timberlake

Efe Egeli 14 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Başarılı sanatçı 1981 yılında ABD’de dünyaya geldi. Çocukluğundan itibaren şarkı söylemeye meraklı olan Justin, 11 yaşındayken Star Search çocuk yetenek yarışması ile televizyona ilk kez çıkmıştır. 1992 yılında girdiği Mickey Mause Çocuk Kulübünde iki yıl kalmış ve burda Chiristina Aguilera ve sonrasında ise Britney Spears ile şarkı söyleme fırsatını yakalamıştır.

Bu kulüpte geçirdiği iki yıl sonra müzikten kopamayacağını anlayan Justin Orlando’ya taşınır ve orda tanışacağı Chris Kirkpatrick ve Joey Fatone ile Nsync müzik grubunu kurar.Bu grubun daha sonraları çıkardığı albümlerde yer alan “Pop” “Gone” “Girlfriend” gibi hit şarkılar satış rekorları kırmış ve Justin’ın pop müziğin gelecekteki yıldızı olarak görülmesini sağlamıştır.

Britney ile yaşadığı aşk şöhretleri nedeni ile bitince Justin gruptan da ayrılır ve kendi başına stüdyo çalışmalarına ağırlık vererek “Justified” isimli çalışması ile sevenlerinin karşısına çıkar. Bu albümünde bulunan, söz ve müziği kendisine ait olan “Like I Love You” single’ı bütün dünyada müzik listelerinin zirvelerine yerleşir.Sanat dünyasında oynadığı filimler ile de gündeme gelmiştir.

Yorumlar ( 0 )