kesif-discovery-1547735963.jpg

Keşif - The Discovery

Aslı Baran

Başlığı Paylaş

Sadece aşk filmi olmayan, bilim kurgu ögeleri taşıyan ve bir ütopyada geçen The Discovery, hikayesiyle dikkatleri üzerine çeken farklı yapımlar arasında başlarda yer alıyor. The Discovery, aslında herkesin merak ettiği bir konuyu baz alıyor. “Ölümden sonra hayat var mı?” Film buna sinemasal bir yanıt niteliği taşıyor ve “Var” diyor. İnsanların öldükten sonra nereye gittiklerinin bilimsel verilerle kanıtlandığını düşünün.

Ölen herkes başka bir dünyaya giderek orada yeni bir hayat sürecektir. Bu keşfin ardından dünyada yer yerinden oynar ve insanlar bu bilgiyle ne yapacaklarını bilemezler. Ta ki 1 yıla kadar. Bu ölüm sonrası keşfinin ardından tam bir yıl geçer ve dünya üzerinde milyonlarca insan intihar ederek ölüm sonrası hayatın belki de daha güzel olabileceğini, gittikleri yerde yeni bir başlangıç şansı yaşayabileceklerini düşünerek bir an önce oraya gitmeye karar verirler.

Dünya henüz bu bilgiyi sindiremezken bir de milyonların intiharı söz konusu olduğunda bir kaos ortamı başlar ve bu kaos ortamının tam orta yerinde, bir adam ve bir kadın birbirlerine aşık oluverir. Artık onlar için gerçek, hayat, ölüm ve aşkı sorgulama, bir karar verme zamanıdır...

Yorumlar ( 0 )