kışbahçesi-1561386947.jpg

Kış Bahçesi Yapmak

Melike Güney 24 Haziran 2019

Başlığı Paylaş

Evi müsait olanların kışın yapabilecekleri en güzel işler arasında evlerinde kış bahçesi yapmalarıdır. Kışın uğraşacak bir şey arayanlar için yazın olduğu gibi kışın da çiçeklerle uğraşmak yapılabilecek en iyi şeylerden birisi olabilir. Kış bahçenizi renk renk çiçeklerle donatabilirsiniz.

En sevdiğiniz çiçekleri bahçenize davet ederek kış boyunca çiçekleriniz ve bahçeniz ile haşır neşir olabilirsiniz. Yeşillik ve doğayı sadece dışarıda ve sıcak havalarda değil kışın kapalı ortamlarda da bulundurabilirsiniz. Ancak kış bahçesi hazırlarken uygun çiçekleri bahçenizde ekmelisiniz. Aksi takdirde çiçeklerinizden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. 

Kış bahçenizi hem çiçekleriniz için kullanabilir hem de burasını muhteşem bir oturma yeri olarak düşünebilirsiniz. Bahçenizde sıcak çay keyfi yapabilir, çiçeklerinizle ilgilenebilir, dostlarınız ve sevdiklerinizle ayrıcalıklı zamanlar geçirebilirsiniz. 

Su sesini her daim hissetmek için kış bahçenizde süs havuzu yaptırmayı ihmal etmeyin. Eğer mümkünse kış bahçenizde musluk bulundurmanız oldukça yararlı olacaktır. Kış bahçeniz için çiçek seçerken dikkatli bir seçim yapmak durumundasınız. Hızlı bir şekilde büyüyen çok boylanan bitki türlerini bahçenize bulundurmamaya özen göstermeli ve ılıman iklimlere ait bitkiler tercih etmelisiniz.

 Ilıman kış bahçesi için seçilebilecek bitki türlerine örnek vermek gerekirse; süs muzu, salon aralyası gibi bitkiler düşünülebilir.

Yorumlar ( 0 )