kışsporları-1561386660.jpg

Kış Sporları Yapmak

Melike Güney 24 Haziran 2019

Başlığı Paylaş

Kışın imkanı olanlar için kış sporu yapmak da kışın yapılabilecek güzel aktivitelerden birisidir. Kış sporu olarak kayak yapmak, buz pateni yapmak gibi aktiviteleri örnek gösterebiliriz.

Kayak yapmak için Uludağ, Palandöken, Kartalkaya, Zigana, Ilgaz gibi yerleri düşünebilirsiniz. Buralarda güzel bir kayak keyfi geçirebilirsiniz. Bunun için uygun kayak kıyafetleriniz olması gerekir. Tabi ki bu sporu acemice yapıp istenmeyen kazalar yapmak istemiyorsanız bu sporda kayak eğitmeninden yardım almanızda fayda vardır. İyi bir kayak eğitmeni ile bu spor dalını kısa sürede siz de en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Güzel bir kayak keyfinin ardından teleferik ile gezmeyi düşünebilirsiniz. Teleferik ile gezmek de kışın yapılabilecek en eğlenceli etkinliklerden birisidir. 

Buz pateni yapmak ta kış sporları içinde yapabileceğiniz eğlenceli aktivitelerden birisidir. Ancak bu konuda sabırlı olmanız gerekir. Düşmek bu spor dalının korkulu yanlarından birisi olsa da bir kuğu gibi buzlarda kayarak süzülmenin tadını çıkarmak sanırız tüm tehlikelere değer. Kışın evde canı sıkılanlar için buz pateni düşünülebilecek harika aktivitelerden birisidir. 

Denemediyseniz bu spor dalını deneyebilirsiniz.

Yorumlar ( 0 )