küba-1555328568.jpg

Başlığı Paylaş

Küba, ülke sisteminin bir getirisi olan uygun fiyat alternatifi ve doğal güzellikleriyle dünya çapınca yaz tatili geçirmek için en çok tercih edilen yerlerden biri. Buna rağmen bazı işletmelerde, her yerde olduğu gibi turistlere özel yüksek fiyatlar sunulması da mümkün; bu nedenle dikkatli olmanızda fayda var. Ülkemizden direkt olarak uçuş olmasa da aktarmalı uçuşlarla uzun bir yolculuk sonucunda Küba’;ya ulaşabilirsiniz. 


Konaklama konusunda da türlü seçeneğe sahip olan Küba’da bütçenize uygun farklı otel alternatiflerini ya da devletin Casa Particular adındaki ev şeklindeki konaklama olanaklarını tercih edebilirsiniz. Özellikle Varadero bölgesindeki lüks konaklama olanakları bulabilirsiniz fakat unutmayın ki; Küba’nın ülke yapısı lüks tanımının biraz gerisinde olduğundan yıldız sayısına aldanmadan otelinizi görerek seçmenizde fayda var. Ekstrem sporları deneyebileceğiniz Küba sahillerinde yazın tadına varabilir, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası seçtiği birçok şehri Küba’da görebilir, Havana turlarına katılabilirsiniz. Küba’da yapmadan dönmemeniz gereken bir etkinlik de klasik araçlarla atacağınız şehir turları! Her yerde göreceğiniz klasik araçlarla eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. 


Her zevke ve bütçeye uygun yiyecek alternatifleri bulunan Küba’da özellikle yöresel tatlardan olan deniz ürünleri, muz kızarması ya da tatlı patates gibi tatları da deneyebilir, Küba kahveleriyle yemeğinizi sonlandırabilirsiniz. Kültür turlarına katılmak isterseniz, bölgede gezilecek birçok tarihi doku olduğunu unutmayın. Son olarak ülkede Amerikan kredi kartlarının kullanılmadığını aklınızdan çıkarmayın.

Yorumlar ( 0 )