yaz aktiviteleri-1555318632.jpg

Yazın Yapılabilecek En Keyifli Aktiviteler

Ahsen Metin 15 Nisan 2019

Yaz mevsiminde bu güzel günleri değerlendirmek için yapılacak pek çok seçenek bulunmaktadır. Kışın iş güç, soğuk derken eve kapanmak eminiz pek çoğumuzu bunaltmaya yetmiştir. Her ne kadar kışın yapılacak aktiviteler olsa da yazın yapılabilecek aktiviteler havaların ısınmasıyla birlikte çok daha fazladır. Uzun yaz günlerinde evde yapabileceğiniz etkinlikler olduğu gibi en çok ta dışarıda pek çok etkinlikler yapabilirsiniz. İçimizi ve dışımızı ısıtan sıcak yaz mevsimi eğlenerek yapabileceğiniz ve kendinizi mutlu edebileceğiz pek çok etkinlikler bulunmaktadır. Size verebileceğimiz öneriler yardımı ile yaz günü neler yaparım diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız. 

Yaz günü yapılacaklar arasında akla pahalı tatiller, partiler, konserler gelse de yazın yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değildir. İmkanı olan yaz günleri zaten bunları yapabilmektedir. İmkanı olmayan kişiler de yazı bütün gün evde geçirecek diye bir şey yok. Yazın yapılacak aktiviteler arasında basit ve eğlenceli olarak bisiklet sürmek, yürüyüş yapmak, piknik yapmak, dondurma keyfi yapmak, yüzmek, ata binmek, çiçek ekmek, kültür gezileri yapmak, tatile çıkmak, parka çıkmak gibi aktiviteleri sayabiliriz.

1

0
park-1555318548.jpg

Park ve Bahçeleri Gezmek

Parka gitmek de yaz günü güzel havalarda yapılabilecek olan etkinliklerden birisidir. Özellikle çocuklu aileler için park güzel bir fırsattır. Evde enerjisini yeterince atmakta zorlanan çocuklarınız parka giderek enerjilerini en iyi şekilde atabileceklerdir. Park hem çocuklarınızın enerjilerini boşaltmaları için iyi bir deşarj yeri hem de sizin kafanızı dinlemeniz için ide . . .

2

0
tatil-1555318484.jpg

Deniz Tatili Yapmak

Yazın yapılabilecek aktivitelerden pek çok kişi en çok beğenileni tatil yapmaktır. Tabi tatil yapmak için belirli bir bütçeye sahip olmak gerekir. Tatil yapmak için kenara önceden belli bir bütçe ayırmanızda yarar vardır. Tatil yapmak için her ekonomiye uygun tatil yerleri bulunabilir. Bütçenizi hesap ederek ona göre bir tatil programı kendinize çizebilirsiniz. . . .

3

0
gezi-1555318451.jpg

Kültür Gezileri

Yazın yapılabilecek etkinliklerden birisi de kültür gezilerine katılmaktır. Geçmişine bağlı ve özünü merak eden kişiler için kültür gezileri yaz günlerinde yapılacak en faydalı aktivitelerden birisidir. Yazı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen kişiler için kültür gezilerine katılmak güzel bir fırsattır. Kültür gezileri olarak müzeleri gezmek, tarihi yerleri ziya . . .

4

0
cicek 2-1555318411.jpg

Çiçek Dikmek

Yaz günü evinizde vakit geçirebileceğiniz etkinlerden birisi de çiçek ekmektir. Toprakla vakit geçirmek size büyük bir huzur ve mutluluk verecektir. Bahçenizi en güzel hale getirmek için renk renk çiçekler ekerek bahçenizi renklendirebilirsiniz. Çiçek ekme konsepti olarak çiçeklerinizi farklı şekillerde saksılara yerleştirebilirsiniz. . . .

5

0
horse riding-1555318376.jpg

At Binmek

Yazın eğlenceli işlerden birisi de ata binmek olacaktır. Bu deneyim sizlere farklı bir bakış açısı katacaktır. Hayvanlarla haşir neşir olmayı sevenler için ata binmek eğlenceli bir aktivite olacaktır. Ata binmeyi bilmiyorsanız bu konuda profesyonel bir yardım alabilirsiniz. İyi bir at eğitmeninden nasıl ata binmeniz konusunda yardım alabilirsiniz. At biniciliğini iyi bir ş . . .

6

0
yüzme-1555318325.jpg

Yüzmek

Yazın yapılabilecek eğlenceli işlerden birisi de yüzmedir. Yazın sıcaklığından kavrulan bedenlerimizi rahatlatmanın en güzel yolu yüzme sporudur. Yüzmek için denizleri ya da havuzları tercih edebilirsiniz. İmkan varsa yazın sahil kenarına gidip hem dinlenmek hem yüzmek kişiyi rahatlatacaktır. Yüzme yerleri için pek çok tatil yerleri ilk sıralarda gelse de yüzmek için ha . . .

7

0
dondurma-1555318179.png

Dondurma Keyfi Yapmak

Yazın tadına doyum olmayacak şeylerden birisi de dondurma keyfidir şüphesiz. Dilimizin damağımızın kuruduğu yaz günlerinde ağzımızı tatlandıran ve serinleten en güzel tatlardan birisidir dondurma. Yürüyüş esnasında ya da bahçenizde otururken ve ya evinizdeyken sevdiklerinizle birlikte güzel bir dondurma keyfi yapmaya sanırım kimse hayır demez. Sevdiğiniz meyvelerin tad . . .

8

0
piknik-1555318146.jpg

Piknik Yapmak

Yazın belki de en eğlenceli ve keyifle yapabileceğiniz aktiviteler içerisinde piknik yapmak gelmektedir. Güzel havalarda yapılabilecek en güzel işlerden birisidir. Piknik yapmak için yeşilliğin olduğu her uygun alanı tercih edebilirsiniz. Piknik yapmak için orman ya da koru gibi yerlere sadece gitmeniz gerekmez. Eğer yaşadığınız yer müsaitse bulunduğunuz yeşillik yerlerde pi . . .

9

0
yürüyüs-1555318073.jpg

Yürüyüş Yapmak

Yazın yapılabilecek aktivitelerden birisi de yürüyüş yapmaktır. Kışın evde oturarak aldığınız kiloları yazın yürüyerek verebilirsiniz. Tabi bunun için yürüyüşlerinizde devamlılık esas olması şarttır. Her gün günün belli saatlerini yürüyüş için düzenleyebilirsiniz. Bunun için yürüyüş için en ideal zaman dilimleri sabah saatleridir. Sabah her gün aynı saa . . .

10

0
bisiklet sürmek-1555318004.jpg

Bisiklet Sürmek

Güzel yaz günlerini evde oturarak geçirmek istemeyenler için hem eğlenceli hem de masraflı olmayan aktivitelerden birisidir. Gitmek istediğiniz yerlere bisikletinize binerek gidebiliriz. Pek çok mesafelere kadar bisikletle gidebilir ve gittiğiniz yerlerin tadını çıkarabilirsiniz. Bisiklete binmek insana özgürlük hissi verir. Sanki tüm dünyayı keşfediyormuşçasına tat alırsı . . .

Bu listede olmasını istediğiniz bir başlık önerebilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )