the-martian-790x593-1567163050.jpg

Marslı (The Martian)

Güler Ülkü

Başlığı Paylaş

Çıkan ani bir fırtına sonucu  Mars’ta bir görev yapan ekip Mars’tan hızlı bir şekilde ayrılmaya karar verir fakat geride öldüğünü düşündüğü bir astronot bırakarak. Mark Watney ölmemiştir ve Mars’ta tek başına yaşamaya çalışacaktır. Film oldukça akıcı, yer yer komik ve dramatik bulduğumuz kesinlikle izlenmesi gereken uzay temalı filmlerden.

Marslı (The Martian) Fragmanı

Marslı (The Martian) Film Özeti

Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim insanları durmaksızın bu ‘Marslı’nın eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da tehlikeli bir kararın eşiğine gelecektir...
Geçtiğimiz yılın en sevilen bilimkurgu kitaplarından biri olan Andy Weir imzalı The Martian, ülkemizde de yakın zamanda "Marslı" adıyla basılmıştı. Marsta mahsur kalan maharetli astronot Mark'ın günlüklerinden derlenen çetin bir hayat mücadelesini anlatan filmin başrolünde Matt Damon yer alırken kadroda kendisine Sean Bean, Kate Mara, Jessica Chastain, Jeff Daniels ve Michael Pena gibi isimler eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda ise türün sevilen yönetmeni Ridley Scott var.

Marslı (The Martian) Film Bilgileri

Vizyon tarihi 2 Ekim 2015 (2s 24dk)

Yönetmen Ridley Scott

Oyuncular: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig devamı

Tür Bilimkurgu

Ülke ABD
Marslı , (The Martian), en iyi filmler, en güzel filmler, film tavsiyesi, marslı özet
Yorumlar ( 0 )