maserati SQ 4-1552650175.jpg

Başlığı Paylaş

Maserati S Q4, daha önce görülmemiş özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Göz alıcı tasarımı ve yüksek performanslı motoru, alışıla gelmiş üst segmentli araçlardan biraz daha farklıdır. 3.0 litre 410 beygirlik benzinli motoru ve 8 ileri otomatik 4 çeker şanzımanı, son derece özenli bir çalışma ile araca eklenmiş. Ayrıca aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi, 4.9 saniye sürmektedir. Maksimum hız limiti ise, saatte 410 kilometredir.

Aracın ilk üretimi geçtiğimiz yılda yapılmıştır. 2017 yılında bir yeni modeli daha listelere eklenen bu araç, iç donanım olarak diğer araçlara taş çıkaran özellik gösteriyor. İç kabini 4 kişilik kullanıma uygundur ve 4 kapılı bir araçtır. Aracın ön dijital paneli ve dokunmatik ekranlı multimedya desteği, son derece kalitelidir. Üst segmentli araçlar arasında en teknolojik araç olan Maserati S Q4, çift salıncaklı süspansiyona ve hava soğutmalı fren disklerine sahiptir. Dik yokuşlarda veya keskin virajlarda, herhangi bir savrulma veya kayma göstermemektedir. 226 gram emisyona sahiptir ve aynı zamanda bir çevre dostudur.

Aracın şehir içinde kullanımı durumunda 14.2 litre, şehir dışı kullanımında ise 7.1 litre benzin tüketimi olacaktır. Ortalama yakıt tüketimi 7.0 litre olan bu araç, tasarruflu araçlar arasında yer alır.

Yorumlar ( 0 )