office-1555326402.jpg

Microsoft Office

Efe Egeli 15 Nisan 2019

Başlığı Paylaş

Microsoft Office, Microsoft ‘un sunduğu ve içerisinde birçok program yer alan ofis paketidir. İçerisinde Excel, Word, Access, Power Point, Outlook, Publisher, OneNote ve InfoPath adında programlar yer almaktadır. Microsoft Word, diğer Word programlarının aksine oldukça içerik sunan bir programdır.


Dünyada ve Türkiye ‘de şirketlerin, ofislerin ve benzeri çalışma yerlerinin sıklıkla kullandığı yazışma, veri tutma programlarının başında gelmektedir. Öne çıkan diğer program Microsoft Excel ise temel matematik işlemlerinden grafik tabloları oluşturmaya kadar pek çok ihtiyaç için kullanılmaktadır. Genellikle iş sektöründe oldukça kolaylık sağladığı için fazlasıyla ilgi görmektedir. İlk olarak Microsoft tarafından 1989 yılında tanıtılan Microsoft Office, dünyada rakiplerinden açık ara öndedir. Kullanım olarak en çok başvurulan programlara sahip olmasının yanında şu ana kadar toplam 14 ofis paketi piyasaya sürülmüştür. 


Dünya üzerinde kullanılan programların %80 ‘nini Microsoft Office programları oluşturmaktadır. %80 ‘lik dilimde en çok kullanılan paket ise Office 2007 paketidir. Paketlerden biri fazlasıyla ilgi çekmektedir. 2010 yılında piyasaya sürülen Office 2010 RTM paketinin sürümünün 13.0 olması beklenmektedir çünkü 2010 yılına kadr çıkarılan bütün paketlerin sürümleri sayı sırasına göre devam etmiştir. Kendinden önceki Office 2007 ‘nin sürümü 12.0 ‘dır. Ancak Microsoft 13 sayısının uğursuzluk getireceğine inanmıştır ve 13.0 yerine 14.0 sürümü olarak Office 2010 ‘u piyasaya sürmüştür.  En son olarak Office 365 ile istediğiniz her platformdan office uygulamalarınız internet üzerinden de kullanabilirsiniz

Yorumlar ( 0 )