mykonos-1557499164.jpg

Mikonos - Gece Hayatı

Aslı Baran 10 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Ünlülerin ve jet sosyetenin yaz aylarında akınına uğrayan Mikonos, gece hayatı denildiğinde kendini aşmış bir şehir olarak ünlüdür. Olağanüstü bir gece hayatına sahip olup eğlencede sınır tanımamaktadır. 15 plajı bulunur ve her plajı bir gece kulübüdür. Denizi, kumu ve güneşi ile muhteşem bir ada olan Mikonos gündüz denizin tadının çıkartıldığı akşamdan sonra ise çılgın gece hayatının başladığı bir yerdir. 

Gün ağarana dek dünyaca ünlü DJ’ler eşliğinde müzik dinleyebilir, su gibi alkol tüketilen kulüplerde sabaha dek çalan müzikle dans edebilirsiniz. Yunan müziğinin egzotik havasında yenen öğle yemeğinin ardından denize nazır verdiğiniz dinlenme molası Mikonos’ta bir başka güzeldir.

 Malalianos ve Tourlos plasjları başta olmak üzere Paradise, Super Paradise, Agrari ve Elia plajları adanın en ünlü ve en kalabalık plajlarıdır. Çıplaklar plajına gitmek ve farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız Paradise çıplaklar plajı aradığınız adrestir. Açık plaj partileri yanında kapalı mekanların da bolca bulunduğu Mikonos’ta kulüplere giriş ücretsizdir. Sadece ünlü bir DJ varsa veya bir konser veriliyorsa girişte ücret ödersiniz. 

Yunan adaları denildiğinde ilk akla gelen yer olan Mikonos’a başta İstanbul’dan olmak üzere dünyanın dört bir yanından günü birlik uçuş seferleri bulunuyor. Öğle yemeklerini tavernalarda yiyebilir, Lola, Pierro’s, Caprice başta olamak üzere ünlü gece kulüplerinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Yorumlar ( 0 )