murat-dalkilic-1556797681.jpg

Murat Dalkılıç

Nursena Kaman 02 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Murat Dalkılıç 7 Ağustos 1983 yılında İzmir’ de dünyaya gelmiştir. İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünde okuyup mezun olmuştur. 2008 yılında ilk albümünü çıkartmıştır. 2009 yılında “La Fontaine” ve “Pardon” isimli şarkılarına tek olarak albüm çalışması yaptı ve 2010 yılında ilk stüdyo albüm çalışması olan Merhaba albümünü müzik piyasasına çıkarmıştır. Merhaba albümünden bir çok iyi parçaya klip çeken Dalkılıç, 2011 yılında Grup Hepsi ve Volga Tamöz ile düetler yapmıştır.


2012 yılında çalışmalarında bitirdiği “Bir Güzellik Yap” isimli bir albümü daha piyasaya sürdü. 2014 yılında ise “Daha Derine” isimli albümün çalışmalarını tamamlayıp çıkarmıştır. Bu çalışma ile müzik listelerinin zirvelerinde kalmayı başardı. Murat Dalkılıç yapmış olduğu son albüme kadar albümlerindeki hit şarkıları ile bir çok  ödül almayı başarmış ve bir çok müzik listelerinin zirvesine oynamıştır. Bu ödüller arasında iki Türkiye Video Müzik Ödülü ve Altın Kelebek Ödülü de yer almaktadır. 


Türkiye Video Müzik Ödülü’ nü “Bir Güzellik Yap” isimli albümünde bulunan “Bir Hayli” parçası ile kazanmıştır. Belirtmeden geçemeyeceğimiz önemli bir diğer husus ise Youtube üzerinden 38 milyon izlenme rekoru kırmayı başarmış olmasıdır.

Yorumlar ( 0 )