outlander-1552486846.jpg

Outlander

Melike Güney

Başlığı Paylaş

Amerikalı yazar Diana Gabaldon’un eseri olan Outlander aşk, macera, gizem ve bilim kurgu türü bir dizi olup 1945’lerde yaşayan hemşire Claire Randall’ın 1743 yılına seyahati ve gizemi konu edilmektedir. İskoçya’da geçen dizide hemşire Claire Randall’ın zamanda yolculuğu ve Jamie Fraser ile tanıştıktan sonra yaşadığı aşkı anlatılıyor. 1945 yılında kocası ile Inverness şehrinde gezerken birdenbire kendisini yüzyıllar öncesinde bulan Claier, kötü karakter Jonathan tarafından saldırıya uğrar. Claire’i Jonathan’ın elinden Jamie Fraser kurtarır.

Dizi o kadar gizemli ki, Claire Jamie Fraser’in kocasının atalarından olduğunu öğrenir. Bir türlü kendi zamanına dönemeyen Claire Leoch Şatosu’nda şifacı olarak çalışmaya başlar. Aralarında bir yakınlaşma olan Claire ve Jamie zamanla birbirine aşık olur ve evlenir. Claire Jamie’a aşıktır ama bir taraftan da kocasını düşünmeden edemez ve bu durumdan rahatsız olarak suçluluk duymaya başlar. Tam da kendi zamanına dönmekten ümidini kestiği anda olaylar farklı bir şekilde gelişmeye başlar.

Özgür ruhlu bir hemşire olan Claire 6 yıllık bir savaş hemşiresi olarak zamanda yolculuk yapan ve inatçılığı ile her dediğini yaptıran bir kadındır. Tıbbi bilgisini zaman yolculuğu sırasında hayatta kalmak için kullanır. Caitriona Balfe tarafından canlandırılan Claire karakteri 2015-2016 yılında en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Yorumlar ( 0 )