overwatch-1559304015.jpg

Overwatch Online

Aydın Mert 31 Mayıs ayı 2019

Başlığı Paylaş

Blizzard imzalı Overwatch, kullanıcılar ile 2014 yılında tanışmıştı ancak tam anlamıyla 2016 yılında oynanmaya başlanmıştır. Oyun 6 ‘şar kişilik iki takımın birbiriyle rekabeti üzerine kurulmuştur. Bu iki takımda yer alan 6 kişi birbirlerinden farklı karakterlerden ya da benzer karakterlerden oluşabilmektedir. Her karakterin kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca oyun haritası için de birden fazla seçenek sunulmaktadır. Overwatch içerisinde 4 farklı oyun modu yer almaktadır. Birçok kahraman bulunmaktadır ve her bir kahramanın kendisine ait bir mesleği bulunmaktadır. Overwatch, PC platformunda, Xbox One ve Playstation 4 platformlarında oynanabilmektedir. Oyunun çeşitli sürümleri vardır ve bu sürümlere göre de fiyat değişikliği olmaktadır. Dünya çapında yaklaşık 30 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.


Overwatch nasıl oynanır?

Oyuna ilk girdiğimiz ekranda dünya, haritalar ve 21 kahraman yer alıyor Saldırı, savunma, destek ve tank gibi farklı sınıflara ayrılan bu kahramanlar görünüş, oynanış ve hikayeleri açısından hepsi de kendine has karakterler. Her kahramanın bir de anti kahramanı var ve bu kozu düzgün şekilde kullanmaya başladığınızda işler bir anda değişiyor, inanılmaz keyifli bir hal alıyor.


Offense (Saldırı):Genji, McCree, Pharah, Reaper, Soldier: 76, Tracer

Defense (Defansif): Bastion, Hanzo, Junkrat, Mei, Torbjörn, Widowmaker

Tank (Savunma): D.Va, Reinhardt, Roadhog, Winston, Zarya

Support (Destek): Lúcio, Mercy, Symmetra, Zenyatta


Overwatch‘taki haritalar 5 bölüme ayrılmış durumda. Bunlar; Assault Maps, Escort Maps, Hybrid Maps ve Control Maps. Girilen maçın türüne göre belirlenen haritaların çeşitliliği, oyunun artı yönlerinden sadece bir tanesi. Oyundaki harita etkileşimi oldukça başarılı. Düşmanlarınızı öldürmeniz için kimi bölgelerde merdiven kullanıp kutu üstüne çıkmanız veya kapı arkası gizli bölmeleri kullanarak pusu kurmanız işinize yarayabilir.


Yorumlar ( 0 )